Dobiega końca budowa obwodnicy Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 23.09.2019 / Komentarze
To może być długi drogowy finisz

Trwają końcowe prace przy budowie obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Największa w historii miasta inwestycja drogowa - po trzech latach budowy - miała się zakończyć w kwietniu tego roku. Tak planowano. Jednak jak to w życiu bywa, plany często upadają… i rodzą się nowe.

W międzyczasie zdecydowano, że obwodnica zostanie zakończona w sierpniu. Z tego terminu też nic nie wyszło. Wykonawca inwestycji firma "Eurovia" zaproponowała koniec października br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dała zgodę. Nowy, oficjalny termin zakończenia prac to 31 października br.

Roboty trwają. Mieszkańcy Szczecinka odetchnęli z ulgą po oddaniu do użytku dwóch newralgicznych dla ruchu wiaduktów drogowych prowadzących do Marcelina i na Bugno. Tym samym w niebyt odeszły już uciążliwe, wielokilometrowe objazdy.

Uzyskanie przejezdności "ekspresówki" nie oznacza końca robót. Tych, choćby branżowych i wykończeniowych, pozostało jeszcze sporo. Jednak miejmy nadzieję, że późną jesienią będziemy się mogli cieszyć z pięknej czteropasmowej drogi ekspresowej.

Na koniec lipca zaangażowanie finansowe inwestycji wynosiło 214 mln zł, co stanowi 80 proc. kwoty kontraktowej.

Wideo: AXIS Geodezja - sierpień 2019