Do Szczecinka przyjadą dwie nowe karetki

Miasto z Wizją / 18.04.2018 / Komentarze
Mają one zastąpić wysłużone już starsze ambulanse

Szczecinecki szpital już wkrótce wzbogaci się o dwie nowe karetki pogotowia. Stosowna umowa na dostawę ambulansów – po uprzednim rozstrzygnięciu przetargu - została podpisana 10 kwietnia. Nowe pojazdy powinny trafić do placówki w ciągu najbliższych tygodni.

- Szpital w Szczecinku oczekuje na dostawę dwóch nowych ambulansów w formie leasingu marki Renault Master 2,3 DCI. Ambulanse mają zastąpić te wysłużone z posiadanego taboru - mówi „Miastu z Wizją” Tomasz Jagoszewski, kierownik ds. Administracyjnych, Rozwoju i Zakupów ze Szpitala w Szczecinku.

Jak dodaje ambulanse doposażone zostaną w zakupione w minionym roku defibrylatory Lifepak 15 z funkcją teletransmisji, a także w nowe nosze Ferno Mondial. Ponadto do pojazdów trafi także dodatkowy drobny sprzęt mający wesprzeć pracę ratowników m.in. torby pediatryczne, krzesełka kardiologiczne, pulsoksymetry z kapnometrem.

Łączny koszt zakupu dwóch nowych ambulansów to 849 760,46 zł.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Sławomir Włodarczyk