Coraz chętniej wybieramy egzotyczne kierunki

Miasto z Wizją / 28.05.2019 / Komentarze
Gdzie mieszkańcy Szczecinka w tym roku wyjeżdżają na wakacje?

Niektórzy mieszkańcy już zaplanowali, w jaki sposób spędzą tegoroczne wakacje. Od wielu lat część z nas, zamiast spędzać urlop w domu czy w odwiedzinach u rodziny, decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Zazwyczaj celem podróży padają ciepłe, atrakcyjne turystycznie kraje na południu kontynentu. Przez długi czas dużą popularnością cieszył się Egipt oraz Turcja. Teraz coraz częściej decydujemy się na kierunki, które dopiero powoli zaczynają cieszyć się popularnością. Gdzie zatem w tym roku postanowili wypoczywać mieszkańcy naszego miasta? Zapytaliśmy o to w szczecineckim Centrum Usług Turystycznych, które w minionym roku świętowało 20-lecie swojej obecności na rynku.

- Mieszkańcy Szczecinka tradycyjnie chętnie wybierają Europę. Bardzo popularna jest Grecja i Wyspy Greckie oraz Turcja ze względu na wysoki standard świadczonych tam usług w stosunku do relatywnie niskiej ceny. Bardzo lubimy także Hiszpanię, Chorwację, Czarnogórę i kraje bałkańskie. Widzimy coraz większy wzrost popularności Macedonii. Co prawda tam wypoczywamy nad jeziorem Ochrydzkim, ale jest to duże, piękne, górskie jezioro i taki wypoczynek również okazuje się udany – mówi nam Anna Werachowska ze szczecineckiego Centrum Usług Turystycznych..

Okazuje się także, że część mieszkańców, zamiast wylegiwania się całymi dniami na plaży w ciepłych krajach, zdecydowanie woli wybrać się na tzw. „objazdówki”. – Kierunek wyjazdów objazdowych to tradycyjnie Włochy, Rzym i Watykan. Popularne są również objazdówki po Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Gruzji i Armenii, ale też po Sycylii, która jest przepięknym kierunkiem. Mieszkańcy chętnie chcą jeździć także na Bałkany, lubią też łączyć kilka kierunków, odwiedzając takie kraje, jak Serbia, Macedonia, Chorwacja, Czarnogóra i Słowenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wycieczki objazdowe do Maroka.

- Cieszymy się bardzo, że klienci podróżują, że złapali już tego bakcyla. Coraz częściej odwiedzają nas nowe osoby, które nigdy wcześniej nie podróżował, a które chcą poznać trochę świata i przy okazji wypocząć – kontynuuje nasza rozmówczyni. – Na cel podróży mieszkańcy Szczecinka wybierają także te nieco bardziej egzotyczne kierunki. W większości są one sprzedawane w okresie jesienno-zimowym ze względu też na terminy i temperatury panujące w tym czasie w danym kraju. Klienci pytają o Tajlandię, Wietnam, Kambodżę, wypoczynek na Dominikanie czy na Kubie. Widzimy, że jest większe zainteresowanie również wyjazdami do Ameryki Południowej i Środkowej. Zimą z kolei jest większe zainteresowanie wyjazdami do Egiptu ze względu na to, że jest blisko i ciepło, a ceny też nie odstraszają. Większe zainteresowanie jest także Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Z kolei te osoby, które nieco się „zagapiły”, a chciałyby wybrać się na wczasy zagranicę w sezonie wakacyjnym, muszą liczyć się z nieco większymi wydatkami. - Oferta w znacznym stopniu już jest sprzedana, ale oczywiście wciąż dostępna. Jednak ze względu na to, że w sezonie lipiec-sierpień te ceny są dość wysokie myślę, że na wolne miejsca możemy się jak najbardziej załapać, natomiast ceny prawdopodobnie będą wysokie. Dlatego też namawiamy zawsze klientów do tego, aby interesowali się zakupem oferty na kolejny rok już we wrześniu, kiedy pojawiają się katalogi i oferta na kolejny sezon jest o wiele korzystniejsza – dodaje nasza rozmówczyni.

Tekst: Marzena Góra
Foto: macfinancial uk com