To było prawdziwe widowiskowe święto tańca!

Miasto z Wizją / 26.02.2018 / Komentarze
W Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w Tańcach Latynoamerykańskich

W miniony weekend wszyscy miłośnicy tańca i widowiskowych akrobacji na parkiecie bez wątpienia mieli prawdziwe powody do zadowolenia, bowiem Szczecinek na chwilę zamienił się w taneczną stolicę kraju. W tym czasie w naszym mieście odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w Tańcach Latynoamerykańskich. Podczas imprezy na parkiecie zaprezentowali się najlepsi polscy tancerze, których zmagania oceniał międzynarodowy, dziesięcioosobowy  panel sędziowski z udziałem arbitrów z Włoch, Ukrainy, Danii, Finlandii, Łotwy, Macedonii i Polski.

Mistrzostwa odbyły się w hali sportowej przy ul. Wiatracznej 5. To właśnie tu taneczne pary z całej Polski zmierzyły się w siedmiu kategoriach. W sobotę, 24 lutego mieliśmy okazję obejrzeć zmagania par Dorosłych, Młodzieży oraz Seniorów III, Zadaniem blisko 80 par było m.in. zaprezentowanie pięciu tańców wskazanych odgórnie przez organizatorów. Dzień później swoje umiejętności zaprezentowali Juniorzy Starsi, Młodzież Starsza, Senior I  i senior II. Również w niedzielę (25.02) odbył się Turniej Towarzyszący „O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok”, adresowany do par dziecięcych.

Wśród par dorosłych I miejsce wywalczyli Alina Nowak  i Edgar Borjas (Contra Sport Warszawa). Para już po raz drugi z rzędu swoimi akrobacjami podbiła serca sędziów. Wśród kategorii młodzieżowej na najwyższym podium stanęli Zuzanna Szpak i Jakub Kacprowicz (Black Dance z Gdańska). Z kolei w grupie Senior II, dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy, I miejsce zajęli Maria Jankowska oraz Wiesław Jankowski z elbląskiego „Jantara”.

Drugiego dnia na parkiecie swoje taneczne umiejętności zaprezentowali m.in. tancerze startujący w kategorii Juniorów Starszych. Wśród nich najwyższe noty otrzymali Julia Mozdyniewicz i Tomasz Ruszkowski (Corte Dance Progress z Warszawy). W kategorii Młodzieży Starszej I miejsce wytańczyli Wiktoria Pruszkowska i Dawid Podgajny z Lublina. Z kolei wśród Seniorów I decyzją sędziów najlepsi okazali się Róża i Tomasz Kucharczyk (Corte Dance Progress w Warszawie).

Tego dnia odbył się także Turniej Towarzyszący „O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok”, adresowany do par dziecięcych. W grupie młodszej jury nagrodziło Laurę Gawrońską i Pawła Grzegorczyka oraz parę Dominikę Zapaśnik i Patryka Kozińskiego. W kolejnych grupach wiekowych sukcesy odnieśli kolejno: Julia Sosna i Roman Andruszkiewicz, Julia Samborska i Łukasz Adamczewski oraz Iga Szulecka i Julian Mantyk.

Dodajmy, że organizatorami Mistrzostw byli: Federacja Tańca Sportowego, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, Klub Tańca Towarzyskiego „Aida” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerem imprezy jest Pomorze Zachodnie, a sponsorami: Miasto Szczecinek, Powiat Szczecinecki. Kronospan, Akces Dance, Strefa Smaku, Aqua-Tur, MEC oraz WIKA – artykuły taneczne.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Katarzyna Dudź