Był już burmistrzem Szczecinka. Znów jest „tylko” kandydatem

Miasto z Wizją / 25.09.2018 / Komentarze
Wiesław Suchowiejko najwyraźniej postanowił zamienić utartą już kampanię „banerową” na nieco bardziej innowacyjną kampanię „życzeniową”

W pierwszej połowie września wystartowała w Szczecinku tzw. kampania banerowa. W jej ramach kandydaci do samorządów przed każdymi wyborami umieszczają w różnych punktach na terenie miasta stosowne banery i plakaty informujące o tym, o jaki urząd postanowili się ubiegać. Nie inaczej jest również i tym razem. Jednak jeden z kandydatów na burmistrza – Wiesław Suchowiejko – najwyraźniej postanowił zamienić utartą już kampanię „banerową” na nieco bardziej innowacyjną kampanię „życzeniową”.

Mieszkańcy, którzy uważnie śledzą to, co dzieje się na fasadach szczecineckich budynków, już kilka tygodni temu mogli się dowiedzieć, że o najwyższy urząd w mieście ubiega się właśnie Wiesław Suchowiejko. Mogli się także dowiedzieć, że jest to – jak sam poinformował o sobie na banerze – „burmistrz Szczecinka”. Pewna „nieścisłość” polega jednak na tym, że Wiesław Suchowiejko nigdy nie był i nie jest burmistrzem naszego miasta. Czujni mieszkańcy właściwie od razu wyłapali, że wraz z umieszczeniem wspomnianego wyborczego baneru, w prowadzonej przez siebie kampanii Wiesław Suchowiejko mija się z prawdą i wprowadza w błąd potencjalnych wyborców.

Baner ten po pewnym czasie zniknął. Teraz na elewacji Centrum Handlowego Aria pojawił się już bardziej bliższy prawdzie baner informujący, że Wiesław Suchowiejko jest „tylko” kandydatem na burmistrza, a nie – jak to wcześniej ogłosił – już burmistrzem naszego miasta. /zr/

Foto: iszczecinek.pl / Miasto z Wizją