Blisko 2 tony karmy dla zimującego ptactwa

Miasto z Wizją / 08.04.2019 / Komentarze
Zimą PGK zadało 1750 kg zboża i 150 kg ziemniaków

Z początkiem kwietnia dobiegła akcja dokarmiania dzikiego ptactwa zimującego na jeziorze Trzesiecko u wylotu rzeki Niezdobnej. Akcję na zlecenie Urzędu Miasta prowadziło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Karmę zadawaliśmy w dni z ujemnymi temperaturami powietrza - mówi "Miastu z Wizją" Aleksandra Sas-Guzdek z PGK. - Dzikim ptakom podaliśmy zboże w łącznej ilości 1750 kg, średnio 40 kg dziennie. W bardzo chłodne dni, gdy temperatura nad Trzesieckiem spadała poniżej minus 5 stopni C, łabędzie i kaczki dostawały ekstra obiad w postaci gotowanych ziemniaków. Łącznie podaliśmy ich ptactwu 150 kg.

Od siebie dodajmy, że koszt karmy jest wpisany w koszt utrzymania przez PGK terenu Parku Miejskiego.