Bawić się z nami będzie 26 Sylwestrów

Miasto z Wizją / 30.12.2017 / Komentarze
Najmłodszy mieszkaniec Szczecinka o tym imieniu ma 5 lat, a najstarszy - 86 lat

31 grudnia większości z nas kojarzy się jednoznacznie – z szampańską zabawą do białego rana. Jednak niektórzy, oprócz pożegnania starego i powitania nowego roku – mają również inne powody do świętowania. Garstka mieszkańców tego dnia, oprócz odpalania fajerwerków i wznoszenia noworocznych toastów, będzie przyjmowała imieninowe życzenia. Część z nich tego dnia będzie mogło także zdmuchnąć świeczki na swoim torcie. Mowa oczywiście o Sylwestrach, których nie brakuje również w naszym mieście.

Według danych zawartych w bazie PESEL w Polsce zameldowanych jest ponad 55 tys. mężczyzn o tym imieniu. Jednak nieco ponad 4 tys. z nich swoje urodziny obchodzi właśnie 31 grudnia. Wśród tych statystyk nie zabrakło także mieszkańców Szczecinka.

- W naszym mieście obecnie zameldowanych jest 26 osób o imieniu Sylwester – mówi nam Andrzej Kąkol z Wydziału Spraw Obywatelskich w Szczecinku. – Trzech z nich swoje urodziny będzie świętowało w niedzielę, w sylwestra. Dwóch kolejnych urodziny obchodzić będzie 1 stycznia.

Jak zdradza nasz rozmówca, aktualnie najmłodszym zameldowanym w szczecineckim Urzędzie Miasta mieszkańcem o tym imieniu jest 5-letni maluch. Z kolei najstarszy Sylwester w Szczecinku ma 86 lat. Dodajmy, że od 2013 roku nad Trzesieckiem nie przybył nam żaden mały mieszkaniec o tym imieniu.

Tekst: Marzena Góra
Foto: freeimages.com