Akcja Trashtag, czyli razem sprzątamy Szczecinek

Miasto z Wizją / 05.04.2019 / Komentarze
Park Miejski porządkowała dziś młodzież SP 7 w towarzystwie przewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Dudź

Akcja Trashtag zdobywa w Szczecinku coraz większą popularność. Włączyły się w nią nasi samorządowcy i młodzież szczecineckich szkół.

W ubiegłym tygodniu Lasek Zachodni porządkowali burmistrzowie Daniel Rak i Maciej Makselon w towarzystwie radnego Marcina Kaszewskiego.

Do dalszej części akcji panowie wytypowali radnego Sejmiku Zachodniopomorskiego Jakuba Hardie-Douglasa. Radny wykonał swoje zadanie i w towarzystwie Przemysława Pasiecznego, popularnego DJ Przemo uporządkował teren wokół Wieży Bismarcka.

Nominację od obu panów zdobyła przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź. Dziś (piątek 5.04) szefowa szczecineckiego parlamentu zaprosiła do wspólnego sprzątania uczniów klasy 7d ze Szkoły Podstawowej nr 7. Młodzież przybyła w mocnym składzie, w towarzystwie swojej wychowawczyni i dyrektora "siódemki", wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Szczecineckiego Macieja Kaźmierskiego.

Tym razem Akcja Trashtag przebiegała na odcinku od wybiegu dla psów przy osiedlu zachód do Stanicy Wędkarskiej przy ul. Kilińskiego. Uczestnikó1) akcji odwiedziła wiceburmistrz Szczecinka Dorota Rusin-Hardenbicker.

- Fajna sprawa, przednia i wielce pożyteczna zabawa. Zebraliśmy 13 worków śmieci, głownie szklanych i plastikowych butelek. Jestem przekonana, że w akcję włączą się też inni mieszkańcy Szczecinka - mówi "Miastu z Wizją" Katarzyna Dudź.

Uczestnicy dzisiejszej akcji nominowali do prowadzenia jej dalszej części wiceprzewodniczącą Rady Miasta Małgorzatę Bałę i swoje koleżanki oraz kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Warto wspomnieć, że akcję sprzątania parku i brzegów jeziora Trzesiecko zapoczątkowali w ostatni weekend marca wędkarze z Koła PZW "Jesiotr". Dziś Parka Miejski w kierunku siedziby Muzeum Wału Pomorskiego i II Wojny Światowej (bunkier przy ul. Kościuszki) sprzątali pracownicy SAPiK-u na czele ze swoimi dyrektorami - Kamilem Klimkiem i Łukaszem Koczanem.