986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 06.04.2024 / Komentarze
Piraci drogowi na… rowerach

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 84 interwencje. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 19 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 45 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

- Cztery osoby zostały przekazane Policji, jedna osoba została doprowadzona do miejsca zamieszkania. Strażnicy zastosowali blokady na koła 13 samochodów i pomogli w uruchomieniu 5 pojazdów. Sześć zwierząt zostało przekazanych do schroniska lub lekarzy weterynarii.

W poniedziałek (1.04) około godz. 1.30 na ul. JP II patrol zmotoryzowany zauważył dwie osoby jadące rowerami od strony ul. Lipowej a następnie ulicą Wyszyńskiego, które jechały jezdnią niezgodnie z kierunkiem jazdy. Następnie jechały tamując ruch, pomimo istniejącej tam ścieżki rowerowej i zakazu poruszania się po jezdni rowerami. Oboje nie zatrzymali się do kontroli. Jeden z rowerzystów został zatrzymany dopiero na ul. Powstańców Wielkopolskich. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przekazany Policji.

Tego samego dnia przed godz. 10 na ul. Dworcowej operator kamer monitoringu zauważył dwóch mężczyzn siedzących na przystanku komunikacji miejskiej i spożywających alkohol. Po wylegitymowaniu posprzątali przystanek. Na obu zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

W południe strażnicy ponownie interweniowali wobec tych samych mężczyzn. Patrol dozorując okolice Placu Wolności został poinformowany przez przechodniów o dwóch mężczyznach leżących na parkingu za Urzędem Miasta. Jeden ze wskazanych leżał w pozycji półsiedzącej a drugi leżał ze spodniami opuszczonymi do kolan. Obaj byli upojeni alkoholem. Podczas interwencji zachowywali się wulgarnie
i agresywnie. Ubliżali i grozili strażnikom. W związku z tym obaj zostali przekazani Policji a po badaniu lekarskim zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań.

Wieczorem w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika operator monitoringu wizyjnego zauważył trójkę młodzieńców spożywających alkohol. Po ich wylegitymowaniu okazało się, że są to nieletni w wieku 15 i 16 lat. Cała trójka została przekazana rodzicom.

W środę (3.04) tuż po północy strażnicy zostali wysłani na interwencję do klatki schodowej jednego z bloków, gdzie miał się awanturować mężczyzna. Po jego wylegitymowaniu i sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwany, w związku z tym został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

- W tygodniu zabezpieczaliśmy odsłonięcie muralu Krzysztofa Pajewskiego, imprezę Arena Pająk Fight Night a w dn. 6-8 kwietnia podejmowaliśmy działania związane z organizacją i zabezpieczeniem wyborów - dodaje Grzegorz Grondys.