986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 05.03.2024 / Komentarze
Alkohol "pod chmurką"

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 123 interwencje. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 18 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 51 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

- Dwie osoby zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania. Strażnicy zastosowali blokady na koła 15 samochodów i pomogli w uruchomieniu 8 pojazdów. Sześć zwierząt zostało przekazanych do schroniska lub lekarzy weterynarii.

W piątek (1.03) strażnicy zabezpieczali obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W sobotę (2.03) w południe patrol interweniował w strefie Aktywnego Wypoczynku, gdzie dwóch mężczyzn spożywało alkohol w wiacie.  Jeden z nich został ukarany mandatem a na drugiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie - z uwagi na wcześniejsze interwencje, które były wobec niego podejmowane.

Tego samego dni przed północą strażnicy zostali wezwani na interwencję, na ulicę Mariacką, gdzie na ławce miał leżeć mężczyzna. Na miejscu zastano mężczyznę, który leżąc na ławce głośno krzyczał. Jego stan wskazywał na upojenie alkoholowe. Miał bełkotliwą mowę, pod ławką znajdowała się opróżniona butelka po wódce. Po ustaleniu jego danych został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W niedzielę (3.03) około godz. 7.30 patrol przewiózł niepełnosprawnego poruszającego się na wózku inwalidzkim z ogrzewalni na dworzec PKP a następnie udzielił pomocy w umieszczeniu go w pociągu.