Wyciskali sztangę w szczytnym celu

Miasto z Wizją / 01.06.2019 / Komentarze
Mistrzostwa Szczecinka w krajowej obsadzie. Główny patronat medialny nad imprezą objęło Miasto z Wizją oraz "Dzień Dobry Szczecinek"

Dziś (sobota 1.06) rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Szczecinka w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. To już IV odsłona tej cyklicznej imprezy, która została reaktywowana w naszym mieście z inicjatywy Szymona Podolańczyka, reprezentującego od wielu lat Szczecinek w sportach siłowych na arenie ogólnopolskiej.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Jakub Hardie-Douglas, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Mazur oraz wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas.

Jakub Hardie-Douglas, na co dzień członek Stowarzyszenia "Miasto z Wizją" z rąk organizatorów odebrał okolicznościową plakietę - podziękowanie dla Stowarzyszenia za wsparcie w organizacji IV Mistrzostw Szczecinka Bench Press-Deadlift.

- Turniej również w tym roku ma podłoże charytatywne. Środki zebrane z opłat wpisowych przeznaczymy na pokrycie kosztu dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego chorego chłopca Mateusza Niezgody, który zmaga się z autyzmem – mówi "Miastu z Wizją" Szymon Podolańczyk, prezes Integracyjnego Klubu Sportów Siłowych Jurand.

- Zainteresowanie wśród zawodników udziałem w szczecineckiej imprezie z roku na rok stale wzrasta. Dziś gościmy ponad dwustu zawodników z całej Polski. Tym samym jest to jedna z największych imprez w kraju w sportach siłowych w 2019 roku.

Przypomnijmy, że podczas II edycji mistrzostw, pieniądze uzbierane z wpisowego miały zostać przekazane na leczenie sportowca Rafała Bukowskiego. Jednak niestety przegrał on długą walkę z nowotworem, a zebrane środki zostały przekazane jego rodzinie. Aby upamiętnić jego osobę i sportowe dokonania, organizatorzy postanowili, że każde kolejne mistrzostwa będą jednocześnie memoriałem Rafała Bukowskiego.

Zawody odbywają się w hali sportowej przy ulicy Jasnej 2. W sobotę, 1 czerwca zawodnicy wyciskają sztangę leżąc. Z kolei w niedzielę, 2 czerwca zawodnicy będą zmagać się w konkurencji martwy ciąg. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 10.00. Zawodnicy będą zmagać się w kategoriach wagowych i wiekowych. Wstęp dla kibiców jest wolny.

- Każdy z uczestników otrzymuje pakiet startowy, dyplom oraz medal okolicznościowy z imprezy. Natomiast najlepsi zawodnicy otrzymają puchary i nagrody rzeczowe – dodaje Szymon Podolańczyk. - Podczas zawodów będzie można spróbować przeróżnych wypieków za symboliczną kwotę, a zebrane z ich sprzedaży środki zostaną przekazane Mateuszowi.

Miasto z Wizją objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem. Dodajmy, że szczecineckie zawody można śledzić także online. Transmisja z sobotnich zmagań udostępniona jest TUTAJ, natomiast z niedzielnego spotkania – TUTAJ.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra