Szczecinek z przeszłości - uwieczniony w latach 70/80 ubiegłego stulecia

Miasto z Wizją / 21.04.2024 / Komentarze
Z archiwum fotografa Władysława Króla

Szczecinecki oddział Archiwum Państwowego w Koszalinie zaprezentował kolejną ciekawą wystawę. Tym razem (wirtualnie) możemy podziwiać kadry naszego miasta uwiecznione w latach 70/80 ubiegłego stulecia. Ekspozycja nosi tytuł: "Z archiwum fotografa Władysława Króla.

Na wystawie zaprezentowane zostały wybrane fotografie wykonywane przez szczecineckiego pasjonata fotografii podczas uroczystości państwowych, imprez sportowych, występów artystycznych oraz ważnych dla mieszkańców wydarzeń, które odbywały się w Szczecinku w tamtych. Wyeksponowane są również zdjęcia pokazujące zmieniającą się architekturę miasta.

Z archiwum fotografa Władysława Króla” to wystawa przygotowana przez szczecinecki oddział Archiwum Państwowego w Koszalinie z okazji przypadającego Dnia Darczyńcy. Święto zostało ustanowione w 2020 roku przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych Pawła Pietrzyka, aby uhonorować wszystkich darczyńców, którzy wzbogacili narodowy zasób archiwalny przekazując do sieci Archiwów Państwowych w całej Polsce swoje bezcenne zbiory.

Pan Władysław Król swoją kolekcję zdjęć Szczecinka przed laty przekazał do Archiwum w 2022 roku.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Archiwum Państwowe w Koszalinie/Oddział w Szczecinku