Wirus w regionie – stan na 8 kwietnia

Miasto z Wizją / 04.04.2020 / Komentarze
Jak przedstawiają się aktualne liczby dotyczące koronawirusa w naszym powiecie i województwie?

Każdego dnia Wojewódzki Inspektorat Sanitarny podsumowuje aktualną sytuację w regionie. Jak przedstawiają się liczby dotyczące koronawirusa w naszym powiecie i województwie na dzień 8 kwietnia (środa) wieczorem?

W Szczecinku dotychczas potwierdzono dwa przypadki zarażenia wirusem SARS-CoV2. Łącznie w ciągu ostatniej doby w woj. zachodniopomorskim stwierdzono 32 nowe przypadki zarażenia.

Potwierdzone przypadki odnotowano m.in. w powiecie białogardzkim (5), choszczeńskim (2), goleniowskim (2), gryficki (53), gryfińskim (11), kołobrzeskim (27), koszalińskim oraz w samym Koszalinie (14), polickim (7), pyrzyckim (1), sławieński (1), stargardzkim (8), świdwińskim (3), w mieście Świnoujście (3), szczecineckim (2) i wałeckim (1). 25 zachorowań, stwierdzono w Szczecinie.

W tym nowe przypadki zarażenia odnotowano w powiecie goleniowskim (+1), gryfickim (+7), gryfińskim (+5), kołobrzeskim (+16), polickim (+1), pyrzyckim (+1) oraz szczecineckim (+1).

Ponadto w powiecie szczecineckim na dzień 8 kwietnia na godz. 18.00 objętych kwarantanną było 76 osób, a 1 osoba przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

W całym województwie zachodniopomorskim dotychczas potwierdzono 165 przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantannie poddanych zostało 6267 osób (+554 w stosunku do dnia poprzedniego), a 1105 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym (-21 w stosunku do dnia poprzedniego).

W naszym województwie odnotowano również dotychczas 6 przypadków wyzdrowień.

Tekst: Marzena Góra