Wirus w regionie – stan na 3 kwietnia

Miasto z Wizją / 01.04.2020 / Komentarze
Jak przedstawiają się aktualne liczby dotyczące koronawirusa w naszym powiecie i województwie?

Każdego dnia Wojewódzki Inspektorat Sanitarny podsumowuje aktualną sytuację w regionie. Jak przedstawiają się liczby dotyczące koronawirusa w naszym powiecie i województwie na dzień 3 kwietnia (piątek) wieczorem?

W Szczecinku w ciągu potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV2. Łącznie w ciągu ostatniej doby w woj. zachodniopomorskim nie twierdzono nowych przypadków zarażenia.

Potwierdzone przypadki odnotowano m.in. w powiecie białogardzkim (5), gryficki (23), gryfińskim (4), kołobrzeskim (8), koszalińskim oraz w samym Koszalinie (14), polickim (4), sławieński (1), stargardzkim (8), świdwińskim (3), szczecineckim (1) i wałeckim (1). 17 zachorowań, stwierdzono w Szczecinie.

Ponadto w powiecie szczecineckim na dzień 3 kwietnia na godz. 20.00 objętych kwarantanną było 122 osób, a 1 osoba przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

W całym województwie zachodniopomorskim dotychczas potwierdzono 89 przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantannie poddanych zostało 5253  osób (+182 w stosunku do dnia poprzedniego), a 1188 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym (-54 w stosunku do dnia poprzedniego).

Tekst: Marzena Góra