Szczecinek z początków lat 90-tych

• Tv
Miasto z Wizją / 03.01.2024 / Komentarze
Możemy podejrzeć, jak nasze miasto wyglądało kilkadziesiąt lat temu

Szczecinek na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił się nie do poznania. Wielu mieszkańców z pewnością już nie pamięta, jak kiedyś wyglądały niektóre ulice i miejski krajobraz. Tych młodszych nie było jeszcze wtedy na świecie, a informacje dotyczące dawnego wyglądu miasta mogą znać tylko z opowiadań i starych fotografii. O tym, jak zmieniał się Szczecinek często przypomina nam także portal historyczny szczecinek.org.

Możemy tu znaleźć różnego rodzaju publikacje dotyczące dawnego życia w naszym mieście. Publikowane są tu również archiwalne zdjęcia oraz filmiki, pokazujące Szczecinek sprzed lat. Jeden z nich w kilku krótkich ujęciach pokazuje, jak wyglądało nasze miasto na początku lat 90.

Wraz z autorem filmiku odwiedzamy m.in. dawny „mechanik”, czyli dzisiejszy Zespół Szkół Technicznych. Możemy zobaczyć także dawny wygląd ul. Wyszyńskiego, ul. Koszalińskiej czy ul. Bohaterów Warszawy, po której wówczas jeszcze jeździły samochody. Mamy także okazję zajrzeć do jednej z cukierni, a także odwiedzić Plac Wolności, gdzie właśnie trwa przebudowa i gdzie wówczas wciąż jeszcze znajdowało się sporych rozmiarów rondo. Zdecydowanie warto poświecić chwilę na jego obejrzenie, żeby zobaczyć, jakie zmiany zaszły w naszej miejskiej przestrzeni przez ostatnich kilkadziesiąt lat.

Miast z Wizją

Wideo: szczecinek.org