Swoje zdanie!

  • Blogi
  • Felietony
Grzegorz Grondys / 09.02.2018 / Komentarze
Obrazek użytkownika Grzegorz Grondys
Felieton dr Grzegorza Grondysa

Patrząc na dzisiejszą sytuację międzynarodową Polski, przypomniał mi się kawał.

Przychodzi żona do domu, a tam zastaje męża, który siedzi pod stołem.

Gdy go zobaczyła, to powiedziała do niego: Wychodź spod tego stołu!

Na to mąż odpowiada: Nie wyjdę!

Znowu żona mówi do niego: No wyjdź spod tego stołu!

Mąż jej odpowiada: Nie wyjdę!

Żona ponownie mówi do niego: Wyjdź spod stołu!

Na to mąż: Nie wyjdę! Muszę mieć swoje zdanie!

Co z tego, że wszyscy dookoła mówią o podpisanej nowelizacji Ustawy o IPN, że jest zła ponieważ ogranicza wolność słowa, bo jest niedopracowana, bo zawiera pozaustawowe, niejasne sformułowania pozwalające na dowolną, zgodną z politycznym zapotrzebowaniem interpretację – PiS (nie mylić z Polską) - musi mieć swoje zdanie!

Co z tego, że obrażają się na nas nasi sojusznicy! PiS (nie mylić z Polską) musi mieć swoje zdanie. Co z tego, że z naszych sąsiadów robimy sobie wrogów! Ważne, że PiS (nie mylić z nami) ma swoje zdanie!

PiS (nie mylić z Polską) pokazuje światu, że wstaje z kolan! Przecież ci, co dopiero w roku 1776 podpisali Deklarację Niepodległości i z Afryki przywozili niewolników, nie będą nas pouczać o zasadach demokracji. Przecież PiS (nie mylić z Polską) musi mieć swoje zdanie. Nie do pomyślenia jest, aby pouczali nas Ci, których uczyliśmy jeść widelcami, „parchy”, które dopiero po II Wojnie Światowej utworzyły swoje państwo albo „banderowcy”! Pouczanie PiS powinno być karalne, tak jak stwierdzenie o „polskich obozach”!

Po co nam zasady, których zobowiązaliśmy się przestrzegać wstępując do Unii Europejskiej?  Niech Unia Europejska nas dalej sponsoruje, a PiS (nie mylić z Polską) będzie ją miało w głębokiej pogardzie! Przecież PiS (nie mylić z Polską) musi mieć swoje zdanie!

To nic, że zdanie PiS (nie mylić ze zdaniem Polski) sprowadza Polskę do roli pariasa Europy! To nic, że zaraz odczujemy to finansowo, a pierwsi odczują to rolnicy tracąc unijne dopłaty! Liczy się tylko zdanie PiS (nie mylić z Polską). Za chwilę przyjaciół będziemy szukać w Afryce, bo z wszystkich istniejących bliżej nas, PiS zrobi wrogów, ale będzie miało swoje zdanie!

Dopiero wtedy pokaże światu jak wstało z kolan! Jaką ma dumę!

Grzegorz Grondys

Foto: New York Times