Święto Policji, czyli "obyś żył w ciekawych czasach"

  • Blogi
  • Felietony
Miasto z Wizją / 28.07.2017 / Komentarze
Obrazek użytkownika Miasto z Wizją
Felieton dr Grzegorza Grondysa

24 lipca w rocznicę powołania w 1919 roku Policji Państwowej obchodzone jest Święto Policji.

Obecnie przyszło nam żyć w bardzo ciekawych czasach. Przypomnę, że chińskie przekleństwo brzmiało „obyś żył w ciekawych czasach”.

Politycy zawsze mieli tendencję do wyręczania się policjantami, sami chowając się za ich plecami. Funkcjonująca przed rokiem 1990 Milicja Obywatelska była wręcz zbrojnym ramieniem przewodniej siły narodu. Obecnie gołym okiem widać jak Policja jest wykorzystywana do rozgrywek politycznych.

Do tej pory nie okradano jednak naszych kolegów z emerytur. Obecna „Dobra zmiana” właśnie okradła z emerytur kolegów, z którymi do niedawna pracowaliśmy, kolegów, którzy dla obecnej Polski, czyli Polski po roku 1990 pracowali po lat 20 i dłużej. Wcześniej zostali pozytywnie zweryfikowani i mogli dalej pracować już w Policji. Jednak obecna władza ma gdzieś wcześniejsze zobowiązania państwa. Historię piszą od nowa to, dlaczego mają realizować zaciągnięte wcześniej zobowiązania.
A może już nawet w Polsce nie żyjemy?

Na oczach obecnych policjantów dokonuje się wręcz zamach stanu a oni są do tego wykorzystywani, więc czy ktoś im zagwarantuje, że kolejna „dobra zmiana” również ich nie okradnie z zasłużonych ciężko emerytur?  Obecnie zwalniani są ze służby wszyscy, którzy choć jeden dzień pracowali w MO, ale czy za chwilę nie będą zwalniani kolejni, ci skażeni przez tych, co pracowali w MO a przyszli do Policji w roku 1990 czy 91?

Z okazji Święta Policji życzę wszystkim policjantom żebyście nie dali się wykorzystywać do rozgrywek politycznych, żebyście zawsze byli zadowoleni ze swojej pracy, a wasza ciężka służba była doceniana zarówno przez polityków jak i przełożonych.

dr Grzegorz Grondys

Foto: Sławomir Włodarczyk