Ruszają punkty szczepień powszechnych

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 19.04.2021 / Komentarze
W Szczecinku zaszczepimy się w byłej szkole budowlanej

Pierwsze punkty szczepień powszechnych rozpoczną w poniedziałek działalność. Początkowo, w ramach pilotażu uruchomione zostanie szesnaście placówek, po jednej w każdym województwie. Docelowo ma być ich 471 w całym kraju, w tym również w Szczecinku, który docelowo ma szczepić 2000 osób dziennie.

Szczecinecki punkt szczepień został zlokalizowany w budynku dawnej szkoły budowlanej przy ul. Artyleryjskiej. Prowadzić go będzie szpital.

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia, szczepienia w nowych punktach będą przeprowadzane przez zespoły szczepiące, w skład jednego zespołu wchodzą 1-4 osoby. Jeden zespół powinien być w stanie wykonać średnio minimum 100 szczepień dziennie.

W każdym punkcie szczepień musi być dostępna osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy: lekarz lub ratownik medyczny - co najmniej jeden lekarz lub ratownik medyczny na 4 zespoły szczepiące.

Zamówienia dawek i zapisy pacjentów w nowych punktach szczepień powszechnych odbędą się we współpracy z koordynującymi PWDL poprzez dostępne systemy IT: System Dystrybucji Szczepionek oraz e-Rejestrację.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Shutterstock

Źródło: TVN24