"Polski Ład", czyli miliony dla powiatu szczecineckiego

Miasto z Wizją / 26.10.2021 / Komentarze
Szczecinek dostał 11,6 mln zł - na budowę i remonty dróg na osiedlach Raciborki i Marcelin oraz przebudowę ul. Koszalińskiej

Kasy szczecineckich samorządów zostaną zasilone kwotą ponad 63 mln zł. To następstwo pierwszego rozdania finansowego w ramach programu "Polski Ład".

Dziś (poniedziałek, 25 października) zarys "Polskiego Ładu" na Pomorzu Zachodnim przedstawiła na konferencji prasowej - w obecności burmistrzów i wójtów szczecineckich gmin - wiceminister klimatu i środowiska, poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska.

Pani minister omówiła założenia "Polskiego Ładu" i poinformowała swoich gości, m.in. wicewojewodę zachodniopomorskiego Tomasza Wójcika, o założeniach programu. Ujawniła, że w tzw. pierwszym rozdaniu do gmin powiatu trafi łącznie (licząc starostwo) blisko 63,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na różne inwestycje. Gminy aplikowały o te środki składając stosowne projekty do programu "Polski Ład".

- Dziękuję naszym samorządowcom za bardzo dobrą współpracę. Dzięki zgodzie i porozumieniu możemy wspólnie i dla dobra naszych mieszkańców korzystać z finansowego wsparcia rządowego - mówiła m.in. minister M. Golińska.

Burmistrzowie i wójtowie zaprezentowali planowane inwestycje. Jak powiedział burmistrz Szczecinka Daniel Rak, wsparcie finansowe w ramach "Polskiego Ładu" (pierwsza transza) trafi na budowę, przebudowę i remonty dróg na osiedlach Marcelin i Raciborki.

- Dzięki uzyskanej dotacji miasto wyremontuje też tzw. "starą" ul. Koszalińską - od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ronda przy zbiegu z ul. Mierosławskiego i Polną - mówił Daniel Rak.

Przypomnijmy: Miasto w ramach Programu aplikowało o kwotę ponad 54 mln zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wspomniane remonty dróg, a także budowę infrastruktury technicznej na nowym cmentarzu oraz zakup autobusów elektrycznych i budowę stacji ładowania.

Więcej na temat w/w projektów w artykule: