O wyborach, służbie zdrowia i Banasiu, czyli "Po Słowie"

• Tv
Miasto z Wizją / 24.02.2020 / Komentarze
Poseł Jerzy Hardie-Douglas: To cała prawda o Andrzeju Dudzie, o prezydencie całkowicie niesamodzielnym, notariuszu Kaczyńskiego, który podpisuje wszystko, co mu przyniosą i kompromituje Polskę

Dziś (niedziela, 23 lutego) w audycji Polskiego Radia Koszalin "Po Słowie" politycy z regionu: Jerzy Hardie-Douglas - Koalicja Obywatelska, Czesław Hoc - Prawo i Sprawiedliwość, Zbigniew Grabarek - PSL, Małgorzata Prokop-Paczkowska - Nowa Lewica, Jan Kozłowski - Porozumienie Jarosława Gowina i Marcin Bedka - Konfederacja, dyskutowali m.in. o kampanii wyborczej kandydatów na urząd Prezydenta RP, o reformie służby zdrowia a także o tzw. aferze Banasia.

Żywą dyskusję wywołały kandydatury w wyborach prezydenckich. Każdy z polityków obstawał przy kandydacie reprezentującym jego ugrupowanie.

- Poglądy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej są poglądami Koalicji Obywatelskiej. Program naszej kandydatki poznamy wkrótce na konwencji wyborczej. Kidawa to polityk bardzo doświadczony. Myślę, że Polska zasługuje wreszcie na prezydenta - kobietę, osobę wyrazistą, spokojną. W naszej kandydatce nie ma żadnej agresji, jednocześnie ma jasny przekaz dla Polaków, zarówno jeżeli chodzi o odwrócenie pewnej obecnej tendencji, m.in. centralizowania państwa. Małgorzata Kidawa-Błońska jest wielkim zwolennikiem przekazania jak najwięcej naszych spraw w gestię samorządów, a co najważniejsze jest wielkim zwolennikiem naprawy czegoś, co przez ostatnie pięć lat jest psute przez PiS - praworządności. Jest wielkim zwolennikiem Unii Europejskiej.

W wątku dyskusji o prezydenturze Andrzeja Dudy, Jerzy Hardie-Douglas powiedział m.in.:

- Mam nadzieję, że dojdzie do drugiej tury i w niej wszystkie siły stojące dziś w opozycji poprą kandydata będącego przeciwnikiem Andrzeja Dudy, który jest fatalnym prezydentem. (…) Jeden ze znanych kabaretów jeszcze bardziej się wylansował pokazując obecnego prezydenta, który całymi tygodniami nie może wejść do gabinetu prezesa. To cała prawda o panu Andrzeju Dudzie, o prezydencie całkowicie niesamodzielnym, który jest notariuszem Jarosława Kaczyńskiego, podpisuje wszystko co mu przyniosą, kompromituje Polskę. Papierkiem lakmusowym będzie to jak się zachowa w sprawie 2 miliardów złotych na telewizję TVPiS. Czy zgodzi się na to, żeby te pieniądze nie poszły na onkologię tylko na zakłamaną telewizję i publiczne media, które niestety, jakie są, nie muszę tu państwu mówić. Zobaczymy co zrobi. Myślę, że to podpisze i w ten sposób naprawdę pokaże co jest wart.

Audycję poprowadził red. Arkadiusz Wilman.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto, wideo: Polskie Radio Koszalin