Łąki kwietne wyrosną za kilka tygodni

Miasto z Wizją / 14.05.2021 / Komentarze
Wiceburmistrz Maciej Makselon: Jesteśmy na etapie wybierania wykonawcy. Mamy dwie koncepcje

Łąki kwietne w Szczecinku powstaną na skarpach wzdłuż ul. Wyszyńskiego (na odcinku pomiędzy ul. Lipową i ul. Winniczną). Na taką lokalizację głosowało 178 uczestników ogłoszonej przez Urząd Miasta sondy. Prace nad realizacją tego zadania już się rozpoczęły.

- Jesteśmy na etapie wybierania wykonawcy tych łąk kwietnych. Ponieważ to zadanie przypadło Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, więc ta procedura wyboru wykonawcy obecnie trwa – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. - Mam nadzieję, że ona jak najszybciej zostanie zakończona.

- Mamy dwie koncepcje. Albo to będą łąki kwietne siane tradycyjnie, ale również mogą zostać wykonane łąki kwietne rozwijane z rolki, jak trawa, aby one szybciej się ukorzeniły i przyjęły. Bo też porę mamy dość późną na wykonanie tych łąk kwietnych. Ale wierzę, że do końca miesiąca ten proces wyłonienia wykonawcy, a następnie wszystkie prace zostaną jak najszybciej wykonane.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w głosowaniu na wybór lokalizacji tych łąk kwietnych. Myślę, że ulica Wyszyńskiego jest świetną lokalizacją i te łąki będą cieszyły oczy nie tylko mieszkańców, ale również turystów, którzy będą w naszym mieście przebywać. Jest to naprawdę bardzo fajna inicjatywa – dodaje wiceburmistrz. /zr/