Budżet Obywatelski 2022 - przyjmowanie wniosków

Miasto z Wizją / 17.04.2021 / Komentarze
Na zgłaszanie swoich projektów mieszkańcy mają czas do 9 maja

W minionym roku poznaliśmy zwycięskie projekty kolejnego Budżetu Obywatelskiego. Okazało się, że taka forma i możliwość decydowania, na jakie przedsięwzięcia zostaną rozdysponowane środki oraz jakie inwestycje zostaną w mieście zrealizowane wyjątkowo spodobała się mieszkańcom. Dwie kolejne edycje BO cieszyły się bowiem jeszcze większym zainteresowaniem, niż pierwsza. I choć od tego czasu upłynęło zaledwie kilka miesięcy, to mieszkańcy chcący złożyć swoje kolejne projekty, już powinni aktywnie się do tego przygotowywać. Właśnie bowiem rozpoczęły się procedury związane z kolejną, czwartą edycją Budżetu Obywatelskiego.

Od dziś - 19 kwietnia mieszkańcy Szczecinka mają możliwość zgłaszania swoich projektów zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok. Łącznie do rozdysponowania jest 800 tys. złotych. Dodajmy, że projekty muszą mieścić się cenowo w przedziale od 20 do 200 tys. zł. Forma oraz procedury związane ze zgłaszaniem swoich pomysłów nie uległy zmianie. Dokładną instrukcję jak złożyć taki wniosek można znaleźć TUTAJ.

- Wszystkich mieszkańców zachęcam do aktywnego składania projektów – mówi burmistrz Daniel Rak. -Można je składać na stronie szczecinek.budzet-obywatelski.org. Ten wniosek nie jest skomplikowany. Ale powinien zawierać w sobie pewnie niezbędne informacje, jak chociażby tytuł, zakres, telefon kontaktowy, adres email. Każdy mieszkaniec Szczecinka może złożyć dwa takie projekty.

- Zachęcam do tego i przyznaję, że czekamy na to, ponieważ to są naprawdę nie do przecenienia wartościowe wskazówki dla nas, jako samorządu. Dzięki temu otrzymujemy podpowiedzi, co mieszkańcy chcieliby jeszcze widzieć w naszym mieście. Weźmy na przykład naszą rodzinną strefę wypoczynku, gdzie każdego roku grupa mieszkańców ma nowy pomysł, co jeszcze można tam zrobić, aby uczynić to miejsce bardziej atrakcyjnym – dodaje burmistrz.

Wnioski będą przyjmowane do 9 maja. Z kolei do 25 czerwca będą trwały procedury związane z oceną formalną i merytoryczną zgłaszanych projektów. Autorzy projektów, które zostały ocenione negatywnie, zostaną o tym poinformowani do 16 lipca. Na odwołanie się będą mieli czas do 6 sierpnia.

Wraz z początkiem września poznamy listę projektów, które zostaną dopuszczone do głosowania. Na oddanie swoich głosów mieszkańcy Szczecinka będą mieli czas od 6 do 26 września. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty na poznamy najpóźniej do 5 października. Ich realizacja rozpocznie się od stycznia przyszłego roku. /zr/