Budżet Obywatelski 2021 - przyjmowanie wniosków

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.06.2020 / Komentarze
Na zgłaszanie swoich projektów mieszkańcy mają czas do 21 czerwca

W ostatnich dniach lutego poznaliśmy zwycięskie projekty tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Okazało się, że taka forma i możliwość decydowania, na jakie przedsięwzięcia zostaną rozdysponowane środki oraz jakie inwestycje zostaną w mieście zrealizowane wyjątkowo spodobała się mieszkańcom. Druga edycja BO cieszyła się bowiem jeszcze większym zainteresowaniem, niż pierwsza. I choć od tego czasu upłynęło zaledwie kilka miesięcy, to mieszkańcy chcący złożyć swoje kolejne projekty, już powinni aktywnie się do tego przygotowywać. Właśnie bowiem rozpoczynają się procedury związane z kolejną, trzecią edycją Budżetu Obywatelskiego, którego zwycięskie projekty będą realizowane w 2021 roku.

Od dziś (poniedziałek, 1 czerwca) mieszkańcy Szczecinka mają możliwość zgłaszania swoich projektów zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok. Łącznie do rozdysponowania jest 800 tys. złotych. Dodajmy, że projekty muszą mieścić się cenowo w przedziale od 20 do 200 tys. zł. Forma oraz procedury związane ze zgłaszaniem swoich pomysłów nie uległy zmianie. Dokładną instrukcję jak złożyć taki wniosek można znaleźć TUTAJ.

Wnioski będą przyjmowane do 21 czerwca. Z kolei do 17 lipca będą trwały procedury związane z oceną formalną i merytoryczną zgłaszanych projektów. Autorzy projektów, które zostały ocenione negatywnie, zostaną o tym poinformowani do końca lipca. Na odwołanie się będą mieli czas do 20 sierpnia.

Wraz z początkiem września poznamy listę projektów, które zostaną dopuszczone do głosowania. Na oddanie swoich głosów mieszkańcy Szczecinka będą mieli czas od 7 do 27 września. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty na poznamy najpóźniej do 5 października. Ich realizacja rozpocznie się od stycznia przyszłego roku.

Przypomnijmy. W drugiej edycji BO decyzją mieszkańców zwyciężyły projekty: renowacja trzech tarcz zegara na wieży kościoła pw. NNMP, „Akcja Defibrylacja”, pływające fontanny z iluminacją świetlną na jezioro Trzesiecko, przebudowa drogi i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na Małpim Gaju i budowa boiska do koszykówki ulicznej. Z kolei podczas pierwszej edycji najwięcej głosów uzyskały projekty: spotkania z piłką nożną, muzyczny park przy Strefie Aktywnego Wypoczynku, Małpi Gaj - plac zabaw przy ul. Kołobrzeskiej, poszerzenie Centralnego Placu Zabaw o sprzęty dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz rozszerzenie sieci stacji rowerowych o trzy nowe lokalizacje.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk