Moje Miasto

  • Blogi
  • Felietony
Robert Robak / 13.02.2014 / Komentarze
Obrazek użytkownika Robert Robak
Witam wszystkich czytelników.

Moje Miasto jest dla mnie wyjątkowym, ciekawym miejscem do życia. Spędziłem w nim połowę swojego życia, kończyłem podstawówkę, szkołę średnią, a po studiach zostałem. Z tym Miastem związane są wszystkie moje najpiękniejsze wspomnienia takie jak : pierwsza praca, pierwsze sympatie, sukcesy itp. Każdy, kto chociaż raz odwiedził Szczecinek dobrze wypowiada się o nim i mile wspomina chwile spędzone w nim. Moi znajomi, którzy mieszkali kiedyś w Szczecinku na bieżąco śledzą, co się dzieje w Mieście, jakie poczyniono inwestycje i są pod wielkim wrażeniem, jak szybko Pięknieje . Jest to dowód na to , że niewątpliwie Miasto pozostawia piętno tęsknoty za miejscem. Największym atutem jest jego malownicze położenie wśród jezior, lasów , blisko morza. Zielony park, klomby kwiatów , liczne szlaki turystyczne , rowerowe i piesze, park wodny, najdłuższy w Europie wyciąg nart wodnych, tramwaj wodny, Centrum Tenisowe, Strzelnica to kolejne atuty, które wpływają na atrakcyjność Miasta. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: piechur, rowerzysta, wędkarz, grzybiarz, sportowiec, mieszkaniec Miasta, jak i gość .

Kiedyś wracałem z delegacji pociągiem i w przedziale siedziała starsza Pani, która mnie nie znała. W czasie rozmowy , jak dowiedziała się, że jestem ze Szczecinka z wielkim sentymentem opowiadała o Mieście , a była w nim tylko raz. To kolejny dowód na to, że Moje Miasto pozostawia dobre wrażenie. Słuchając tej Pani byłem dymny, że jestem mieszkańcem tego miejsca i że są osoby, które podzielają moją opinie o Moim Mieście.

Coraz więcej inwestycji między innymi takich jak: powstałe ronda, oświetlenie przy przejściach dla pieszych i w parku, monitoring, nowe chodniki i drogi sprawiają , że Miasto jest coraz bardziej bezpieczne dla mieszkańców. Dlatego bardzo dziwi mnie fakt, że znajdują się Osoby które podważają kierunek i tempo rozwoju Mojego Miasta. Często zadaje sobie pytanie, czy Te osoby naprawdę są związane z tym Miastem ? Czy naprawdę chodzi im o dobro Miasta ? A może przywykli już do dziurawych dróg, nierównych chodników, obskurnych alejek itd. Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Moim czytelnikom.

CDN….