Wybiegi dla psów

  • Blogi
Anna Szymecka / 12.09.2014 / Komentarze
Obrazek użytkownika Anna Szymecka
Psie wybiegi to specjalnie wygrodzone tereny, o powierzchni od ok. 0,5 do 1,5 ha.

Psie wybiegi to specjalnie wygrodzone tereny, o powierzchni od ok. 0,5 do 1,5 ha. Tereny na których psy swobodnie mogą się wybiegać, poćwiczyć, pobawić się.?Zgodnie z regulaminem korzystania z wybiegów dla psów, każdy właściciel czworonoga zobowiązany jest m.in. do posprzątania po nim nieczystości. Ten obowiązek powinien stać się dobrym przyzwyczajeniem, nie tylko na terenie wybiegu, ale i poza nim . Pozostawione psie odchody raczej do urokliwych nie należą, a nikt z nas po wdepnięciu w taką minę, zachwycony nie będzie . Lepiej też, żeby pieski się w niej nie wytarzały.

Dlaczego sprzątanie po psie jest takie ważne?

Odchody psów na chodnikach, jezdniach i trawnikach, to nie tylko sprawa estetyki. W psich nieczystościach znajduje się mnóstwo drobnoustrojów chorobotwórczych ( larwy pasożytów , bakterie , wirusy itp ), które zagrażają naszemu zdrowiu.

Szczecinek jest przyjazny właścicielom zwierząt. Na prośbę mieszkańców, korzystając z uprawnień radnej miasta, zgłosiłam na sesji Rady Miasta problem braku miejsc do spuszczania psów ze smeczy. I tak w ślad za interpelacją, ku memu zdziwieniu, w bardzo krótkim czasie, w rejonie popularnego miejsca w parku – tzw. “Kwadratu”, powstanie pierwszy w Szczecinku, wybieg dla psów. Docelowo nie będzie to tylko miejsce do hasania psów. Zostaną tam umieszczone także różne urządzenia – np. przeszkody do trenowania psów, czy instalacje do psiej zabawy. Może nie od razu bedzie to wybieg marzeń. Od czegoś jednak trzeba zacząć, a przede wszystkim trzeba zobaczyć, jak taki wybieg sprawdza się w Szczecinku w praktyce. Nie wykluczone , że jeżeli doświadczenia będą dobre to wybiegi powstaną także w innych częściach Szczecinka. Ustawa o ochronie zwierząt to zbyt mało. To tylko papier. Jeśli razem autentycznie sie zaangażujemy, możemy więcej. Możemy na prawdę pomóc zwierzętom .