Zatańczyli poloneza przed ratuszem

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.11.2018 / Komentarze
Uczniowie SOSW i SP 4 wraz z mieszkańcami świętowali rocznicę odzyskania niepodległości

Sposobów na upamiętnienie wydarzeń sprzed lat jest wiele. Dali temu dowód uczniowie i pedagodzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej, zapraszając swoich kolegów z innych szkół oraz wszystkich mieszkańców Szczecinka do udziału w wyjątkowym wydarzeniu.

W piątek, 9 listopada o godz. 11.11 na placu przed ratuszem rozbrzmiały nuty dobrze wszystkim znanej melodii. W jej takt zgromadzeni na placu podopieczni SOSW i SP 4 wraz z mieszkańcami zatańczyli poloneza. W ten właśnie nietypowy, taneczny sposób upamiętnili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym czasie na Placu Wolności zgromadziło się kilkuset mieszkańców, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania również tańcząc lub kibicując występującym. Ten niecodzienny występ w centrum miasta przykuł także uwagę przechodniów, którzy także w codziennym biegu przystanęli na chwilę, aby wspólnie z organizatorami i uczestnikami uczcić to ważne w polskiej historii wydarzenie.

Tekst: Marzena Góra