Wypełnij wniosek i złóż projekt już dziś

• Tv
Miasto z Wizją / 19.11.2019 / Komentarze
Wystartował Szczecinecki Budżet Obywatelski 2020

Na początku sierpnia poznaliśmy zwycięskie projekty w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Część z nich została już wykonana, kolejne są w trakcie realizacji, również wykonanie pozostałych wkrótce się rozpocznie. Tymczasem ratusz ogłosił kolejny nabór wniosków z pomysłami mieszkańców. Dziś (poniedziałek 18 listopada) rozpoczyna się przyjmowanie wniosków dotyczących propozycji mieszkańców mówiących o tym, na co można przeznaczyć środki z Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Mieszkańcy Szczecinka kolejny raz do rozdysponowania mają 800 tys. złotych. O tym, na co zostaną one przeznaczone zdecydują – podobnie jak podczas pierwszej edycji – poprzez oddanie swojego głosu na inicjatywę, która najbardziej przypadła im do gustu.

- Sama zasada składania wniosków i formularz nie uległy zbyt wielkiej zmianie, jedynie w dwóch miejscach go doprecyzowaliśmy. Poszczególne zasady i reguły natomiast pozostają takie same, czyli te zgłaszane inicjatywy muszą znajdować się w zadaniach własnych miasta, muszą również zawierać się w ramach finansowych pomiędzy 20 a 200 tys. złotych i muszą być one przez samorząd zrealizowane w danym roku budżetowym – powiedział nam w jednej z rozmów wiceburmistrz Maciej Makselon. - Rozpoczynamy nową inicjatywę Budżetu Obywatelskiego i serdecznie zachęcam wszystkich do zgłaszania swoich pomysłów.

Swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 mieszkańcy mogą zgłaszać do 1 grudnia. Wtedy też zakończy się przyjmowanie wniosków. Następnie urzędnicy dokonają oceny formalnej i merytorycznej wniosków. Będą mieli na to czas do końca grudnia br. Z kolei w styczniu autorzy projektów, które zostaną ocenione negatywnie, zostaną o tym poinformowani i będą mieli możliwość odwołania się od tej decyzji.

Listę projektów, które wezmą udział w przyszłorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego poznamy 31 stycznia. Na wybrane inicjatywy będziemy mogli oddawać swoje głosy od 3 do 23 lutego. Listę zwycięskich projektów poznamy najpóźniej do końca lutego 2020

Szczegóły organizacyjne:

Projekt zgłasza się na formularzu zgłoszeniowym dostępnym w formie elektronicznej pod adresem www.szczecinek.budzet-obywatelski.org oraz w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu.

Formularz zgłoszeniowy powinien mieć wypełnione w sposób czytelny wszystkie pola obowiązkowe (w tym adres email i numer telefonu autora projektu).

Każdy mieszkaniec Szczecinka może złożyć maksymalnie dwa projekty.

Projekt musi zostać poparty podpisami na formularzu zgłoszeniowym przez 20 mieszkańców Szczecinka. Każdy mieszkaniec Szczecinka może poprzeć dowolną liczbę projektów.

Projekt powinien być możliwy do zrealizowania w roku 2020.

Formularz zgłoszeniowy można składać w następujących formach:

* elektronicznej poprzez stronę internetową budżetu obywatelskiego Miasta Szczecinek www.szczecinek.budzet-obywatelski.org

* złożyć bezpośrednio w Urzędzie, w Biurze Obsługi Interesanta, pl. Wolności 13; 78-400 Szczecinek

* wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Szczecinek, 78-400 Szczecinek, pl. Wolności 13, z adnotacją na kopercie „Budżet Obywatelski na rok 2020".

W przypadku złożenia projektu drogą pocztową, za datę wpływu uważa się datę wpływu do Urzędu.

Minimalna wartość projektu wynosi 20 tys. zł, a maksymalna 200 tys. zł

Szczegółowe informacje dostępne są  na stronie www.szczecinek.budzet-obywatelski.org