Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.10.2018 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W piątek, 12 października na wszystkich, którzy chcą podzielić się z mieszkańcami swoim muzycznym talentem, czekać będą sceniczne wyzwania i szaleństwa z mikrofonem. Tego dnia o godz. 21.00 rozpocznie się tu Karaoke Party, podczas którego każdy z gości będzie mógł sam spróbować swoich sił wykonując najbardziej znane hity. Wstęp 5 zł.

W sobotę o godz. 12.00 w Kronospan Design Center (ul. Pilska 2) rozpocznie się wielki festyn rodzinny z okazji 10-lecia Strefy Płyt, na który wszystkim mieszkańców zaprasza firma Kronospan. Połączony zostanie on z festiwalem Food Trucków. Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji - od dmuchanych zamków, poprzez animacje i konkursy dla dzieci po koncert gwiazdy – Urszuli.Goście będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są zestawy mebli młodzieżowych. W czasie festynu zostanie też ogłoszony zwycięzca plebiscytu na najlepszego taksówkarza. Na festyn będą dowoziły bezpłatne autobusy. Organizatorzy proszą zmotoryzowanych gości o parkowanie samochodów na parkingu przy Centrum Badawczo – Rozwojowym Kronospanu przy ul. Waryńskiego.

Również w sobotę mnóstwo sportowych emocji czeka także wszystkich miłośników piłki nożnej i zapalonych kibiców. Nasi piłkarze z MKP, którzy zmierzą się na murawie z Hutnikiem Szczecin, zapraszają kibiców na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa. Spotkanie będzie kolejną rozgrywką o mistrzostwo IV ligi. Pierwszy gwizdek o godz. 15.00. Bilety – 6 zł.

W niedzielę, 14 października sporo atrakcji czeka na wszystkich miłośników motoryzacji. Na nieczynnej płycie lotniska w Wilczych Laskach o godz. 10 rozpocznie się impreza z okazji zakończenia sezonu SCS  wraz z Destruction Derby vol. 8. Jak zapowiadają organizatorzy, czeka nas mnóstwo atrakcji, w tym m.in. kolejna odsłona wyścigów złomów. A oprócz tego – wyścigi na 1/4 mili, drift oraz drift taxi, konkurs Show&Shine, pokaz stuntu motocyklowego, stoiska z moto gadżetami,  stoiska gastronomiczne i atrakcje dla dzieci.

W niedzielę odbędą się także Jubileuszowe X Otwarte Ogólnopolskie Spinningowe Zawody Wędkarskie Parami z Łodzi „Szczecinecki Jesiotr 2018”. Wędkarska rywalizacja odbywać się będzie pod patronatem burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze pary. Dodatkowo spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowanych wiele wartościowych nagród. Tradycyjnie bazą wypadową wędkarzy będzie Stanica Wędkarska przy ul. Kilińskiego. Początek zawodów o godz. 9.

Nieco później warto odwiedzić teren przy muszli koncertowej, gdzie na wszystkich smakoszy czekać będzie prawdziwa gratka. Do Szczecinka kolejny raz zjadą food trucki serwujące dania kuchni z różnych stron. Na odbywający się w ten weekend w naszym mieście drugi Festiwal Smaków Food Truck zjedzie ponad 20 food trucków z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata.  Celem festiwalu jest promowanie idei slow food, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów „na oczach” klienta. Food trucki, które przyjadą na festiwal z całej Polski, wyróżnia jakość, staranność przygotowywania potraw, świeże składniki, autorskie dodatki, a przede wszystkim pasja i oryginalny pomysł na menu. Dania przyrządzane są na miejscu, a goście mogą obserwować cały proces przygotowywania. Festiwal rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do godz. 20.00.

Tekst: Marzena Góra