Wędkarska uczta na Trzesiecku i Wierzchowie

• Tv
Miasto z Wizją / 14.10.2019 / Komentarze
Zawody "Trophy Szczecinek 2019" z zacną obsadą - łowić będzie ćwierć tysiąca wędkarzy

Jak już pisaliśmy, ubiegłoroczne, rozegrane w październiku na Trzesiecku i Wierzchowie, Zawody Wędkarskie "Crazy Fishermen Trophy Szczecinek 2018" okazały się wielkim sukcesem nie tylko sportowym, ale również komercyjnym i handlowym. Nie ulega też wątpliwości, że umocniły Szczecinek na tronie Wędkarskiej Stolicy Polski.

Nic dziwnego, że Szczecinek idzie "za ciosem". Od czwartku do soboty (17-19,10) nad Trzesiecko powtórnie staną najznakomitsi specjaliści rywalizacji z wielkimi rybami z kraju i zagranicy. Dzięki temu należy oczekiwać, że wędkarska impreza "Trophy Szczecinek 2019" ma szansę po raz trzeci z rzędu pobić wszelkie wędkarskie rekordy.

Okazuje się, że pierwszy z nich został już pobiły.

- W pół godziny rejestracji dokonało 115 teamów. W październiku na Trzesiecku i Wierzchowie łowić będzie ćwierć tysiąca wędkarzy - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, organizator "Trophy Szczecinek 2019", szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Przewidziana pula nagród to 200 tys. zł. Nagroda główna – 20 tys. zł w gotówce, nowoczesna aluminiowa łódź wędkarska oraz sprzęt wędkarski. Drugie miejsce, to nagroda w wys. 5 tys. zł oraz sprzęt wędkarski. Najniższe miejsce na podium nagrodzone zostanie kwotą 2,5 tys. zł i oczywiście sporą ilością wędkarskich gadżetów, a to i tak jeszcze nie wszystko!

Jak powiedział nam M. Getka, organizatorzy wciąż zabiegają o nowych sponsorów. Wszystko po to, by wędkarze wyjeżdżali ze Szczecinka w pełni usatysfakcjonowani i wracali do nas już przez lata.

- Sędzią głównym zawodów będzie wędkarski włóczykij, surwiwalowiec, miłośnik przyrody i ciszy nad wodą, łowiący wszędzie gdzie uda mu się dojechać, dopłynąć lub dojść - Kamil „Łysy Wąż” Walicki. Podczas wydarzenia odbywać się będą prezentacje łodzi wędkarskich i silników zaburtowych, pokazy sprzętu wędkarskiego, spotkania z czołowymi wędkarzami z Polski i zagranicy oraz z ludźmi, którzy na co dzień kształtują wędkarską rzeczywistość.

Patronat honorowy nad zawodami objął burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Organizatorzy