Uczniowie "mechanika" uczcili Narodowe Święto Niepodległości

• Tv
Miasto z Wizją / 09.11.2018 / Komentarze
Efektowne widowisko historyczne w Zespole Szkół Technicznych

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. W tym roku obchodzić będziemy je w sposób szczególnie uroczysty - to 100 rocznica odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów. W każdej szczecineckiej szkole, również w przedszkolach, uczniowie i dzieci świętują doniosłą rocznicę.

Dziś (piątek 9.11) młodzież z Zespołu Szkół Technicznych zaprosiła swoich pedagogów, koleżanki i kolegów na widowisko historyczne połączone z montażem słowno - muzycznym. Dzięki uczniom "mechanika" mogliśmy poznać historię naszej Ojczyzny w przysłowiowej "pigułce" - m.in. od czasów zaborów, poprzez powstania narodowe, do 1918 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość i wróciła na mapę Europy.

- W programie przygotowaliśmy motywy patriotyczne i historyczne naszej Ojczyzny. Całość programu zaaranżowano jako wyjątkową lekcję historii. W tak godną oprawę Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada zaangażowali się uczniowie wszystkich klas naszej szkoły - mówi "Miastu z Wizją organizatorka historycznego przedstawienia Elżbieta Węgiełek.

Tekst/foto/wideo" Sławomir Włodarczyk