Sesja Rady Miejskiej 2.04.2015

• Tv
redakcja / 25.03.2015 / Komentarze
Za nami kolejna sesja Rady Miasta. Mimo stosunkowo skromnego porządku obrad, który tym razem zawierał zaledwie 13 punktów, radnych na długo pochłonęła batalia nad uchwałą w sprawie nowych taryf za wodę i ścieki, jakie zaczną w Szczecinku obowiązywać od 1 maja 2015.

Dyskusja rozgorzała zaraz po prezentacji omówionej przez prezesa PWiK - Andrzeja Wdowiaka - w której precyzyjnie przedstawił raporty finansowe spółki i kalkulacje, jakie brane były pod uwagę podczas procedury wyliczeniowej nowych taryf.

Na zgłaszane przez opozycję zastrzeżenia wyczerpująco i rzeczowo odpowiadał zarówno prezes spółki, jak i Burmistrz Szczecinka, który wyjaśniając mechanizmy obliczania taryf, poprosił równocześnie radnych opozycji, aby w toczącej się dyskusji, przedstawili własne wyliczenia oraz propozycje stawek za wodę i ścieki.

Do tego jednak nie doszło i uchwała, zawierająca obniżone stawki opłat za wodę i ścieki, weszła w życie w wersji zaproponowanej przez szczecineckie wodociągi.

Sesje zakończyły wnioski i zapytania radnych. Relacja z sesji dostępna jest na naszej stronie internetowej.

inf. Toamsz Czuk

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miasta Szczecinek z dnia 16.03.2015r.
3. Uchwała w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinku obowiązujące na terenie Miasta Szczecinek w okresie od dnia 01.05.2015r. do 30.04.2016r.
4. Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Szczecineckiemu na dofinansowanie zadania pn. „Renowacja pomnika Jana Samuela Kaulfussa przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety”.
5. Uchwała w sprawie zbycia nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczecinek.
6. Uchwała w sprawie nadania nazwy nowo powstałej ulicy w Szczecinku.
7. Uchwała w sprawie sprawienia przez Miasto Szczecinek pogrzebu osobom zmarłym oraz pochówku dzieci martwo urodzonych.
8. Uchwała w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Szczecinek.
9. Sprawozdanie Burmistrza Miasta Szczecinek.
10. Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Szczecinek.
11. Wnioski i zapytania radnych.
12. Zamknięcie sesji.