Solidna porcja jazzu i zabytkowe samochody

• Tv
Miasto z Wizją / 22.07.2019 / Komentarze
W sobotę ruszy V edycja Dixie Rajd Old Mobile

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników jazzu. W najbliższą sobotę, 27 lipca szczecinecki zespół Dixie Band zaprasza na V edycję imprezy pod nazwą Dixie Rajd Old Mobile. Jak zapowiadają organizatorzy przeniesiemy się do lat 20-30 ubiegłego stulecia, aby spędzić czas wśród wyjątkowych, zabytkowych pojazdów, które kilkadziesiąt lat temu można było spotkać na ulicach miast. Wszystko to oczywiście z jazzem w tle.

V Dixie Rajd Old Mobile rozpocznie się o godz. 10 paradą oraz przejazdem pojazdów deptakiem od Centrum Handlowego Aria w kierunku Muszli Koncertowej, gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy. Później kolekcjonerskie pojazdy wyjadą na ulice Szczecinka, a około godz. 12 zawitają do Kronospan Design Center. Dodajmy, że firma zaangażowała się w organizację imprezy, pokrywając koszty wynajęcia czerwonego, piętrowego autobusu, który pojawi się na tegorocznym Dixie Rajd Old Mobile.

O godz. 16 zabytkowe pojazdy staną na galerii przy Zamku Książąt Pomorskich. Godzinę później mieszkańcy Szczecinka podejmą próbę pobicia Rekordu Polski w grze na tarkach.

Szaloną sobotę z jazzem i klimatami Nowego Orleanu zwieńczy koncert zespołu Dixie Band - początek o godz. 18 nas scenie przy zamku.

Impreza zakończy się w niedzielę, 28 lipca prezentacją aut przy Muszli Koncertowej w Parku Miejski, którą zaplanowano na godz. 11. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach III Dixie Rajd Old Mobile jest wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra

Wideo: IV Dixie Rajd Old Mobile 2018