Rzeźba, malarstwo i fotografia otworzyły Siódmy Art Piknik

Miasto z Wizją / 21.07.2019 / Komentarze
Wystawy na dziedzińcu zamkowym i na Zamku Książąt Pomorskich

Siódmy Art Piknik, czyli coroczne kulturalne wydarzenie nie tylko Szczecinka, ale całego regionu, zainaugurowały wernisaże wystaw rzeźby, malarstwa i fotografii. Wystawy są prezentowane na zamkowym dziedzińcu, na Zamku Książąt Pomorskich i na książęcym pomoście na jeziorze Trzesiecko.

Na dziedzińcu możemy podziwiać wystawy rzeźby Grzegorza Pawłowskiego "Prawda materii" oraz "Stel sculpture” Sylwestra Chłodzińskiego.

Z kolei w komnatach Zamku Książąt Pomorskich zobaczymy: wystawę zbiorową "Chcę by lato trwało cały rok" Zosi Pałuchy, Aleksandry Liput i Marceli Adamczyk, "Z hybryd do miast" - fotografia autorstwa Krzysztofa Królikowskiego oraz wystawę malarstwa "Wariacje na temat…" Waldemara J. Marszałka.

Czynna jest też Galeria na Pomoście, gdzie możemy podziwiać fotografie mieszkańców Szczecinka.