Nabór wolontariuszy do XXVII finału WOŚP

Miasto z Wizją / 18.11.2018 / Komentarze
Szczecinecki sztab poszukuje osób, które 13 stycznia wyruszą na ulice uzbrojeni w puszki i pamiątkowe naklejki

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach wielu miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 27 kwesty, która odbędzie się 13 stycznia przyszłego roku. Wówczas Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Już teraz rozpoczęły się poszukiwania chętnych wolontariuszy, którzy w połowie stycznia wyruszą na ulice Szczecinka uzbrojeni w puszki i pamiątkowe naklejki.

- Nabór osób, które chciałyby zostać wolontariuszami rozpoczyna się już teraz, więc nie może was zabraknąć. Jeśli znacie kogoś, kto również chciałby przyłączyć się do tej szczytnej akcji powiadomcie go – zachęca do czynnego udziału w akcji szczecinecki sztab przyszłorocznej edycji WOŚP. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nam pomóc w zbieraniu funduszy na rzecz WOŚP. To dzięki wam możliwe będzie kwestowanie oraz bicie kolejnego rekordu.

Swoją chęć udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy można zgłaszać codziennie od godz. 7.30 do 15.30 w siedzibie SAPIK-u przy ul. Kilińskiego 1, pokój nr 12. Przyszli wolontariusze powinni znać swój nr PESEL, a osoby niepełnoletnie powinny przyjść wraz ze swoim opiekunem prawnym, aby podpisał on oświadczenie wolontariusza.

Nowością jest możliwość rekrutacji online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony internetowej: iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk