Radni zadecydują o wysokości pensji starosty

Miasto z Wizją / 07.12.2018 / Komentarze
Comiesięczne wynagrodzenie Krzysztofa Lisa miałoby wynosić 10 620 złotych

Na najbliższej, trzeciej w tej kadencji sesji Rady Powiatu, radni podejmą szereg uchwał dotyczących m.in. powołania komisji Rad Powiatu, zmiany wieloletniego programu inwestycyjnego czy wprowadzenia zmian w budżecie. Radni zdecydują także o wysokości wynagrodzenia, jakie otrzymywał będzie za swoją pracę starosta Krzysztof Lis.

Jego miesięczne wynagrodzenie miałoby wynosić 10 tys. 620 zł. Na wysokość wypłaty składa się kilka pozycji. Wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie 4 800 zł. Starosta otrzyma także dodatek funkcyjny w wysokości 2 100 zł, a także dodatek specjalny w wysokości 2 760 zł. Przysługuje mu także dodatek za wysługę lat w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, czyli w tym przypadku 960 zł.

Dodajmy, że wysokość wynagrodzenia, jakie co miesiąc będzie pobierał starosta Krzysztof Lis za swoją pracę mieści się w ustawowo wskazanych granicach. O wysokości jego zarobków radni zadecydują w środę 12 grudnia.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk