Przegrali wybory i wzięli władzę

Miasto z Wizją / 19.11.2018 / Komentarze
W powiecie rządzić będzie koalicja Porozumienie Samorządowe - PiS

Mimo, że Porozumienie Samorządowe i PiS z kretesem przegrały wybory samorządowe w mieście (Koalicja Obywatelska - 47,81 proc. głosów, PiS - 26,82 proc, PS - 15,45 proc.) i w powiecie  (KO - 37,20 proc. głosów, PS - 26,05 proc., PiS - 23,58 proc.), to zawarły koalicję i będą rządzić w powiecie.

O tym fakcie poinformowali dziś (poniedziałek 19.11) na konferencji prasowej liderzy obu ugrupowań - Małgorzata Golińska i Krzysztof Lis. Personalia? Wiemy już, że przewodniczącym Rady Powiatu Szczecineckiego zostanie Cezary Jankowski (PiS). Z kolei większość głosów w zarządzie powiatu będzie miało Porozumienie Samorządowe (3:2). Fotel starosty zajmie Krzysztof Lis. Jego zastępcą zostanie radny PiS (według naszych informacji będzie to Robert Fabisiak).

Inne zmiany? Jak zastrzegli M. Golińska i K. Lis, będą podejmowane po załatwieniu wszelkich formalności na kolejnych posiedzeniach Rady Powiatu.

Koalicjanci zadeklarowali też pełną współpracę z wszystkim samorządami powiatu oraz burmistrzami i wójtami, bez względu na ich przynależność partyjną.

W nowej Radzie Powiatu Szczecineckiego Koalicja Obywatelska ma 7 mandatów, a PiS i PS - po 6 mandatów.