Poszukiwane pamiątki z czasów PRL-u

Miasto z Wizją / 15.11.2019 / Komentarze
Muzeum przygotowuje wystawę i prosi o pomoc

Muzeum Regionalne w Szczecinku przygotowuje nową ekspozycję. Zostanie ona poświęcona życiu w czasach PRL. Jednak by taką wystawę przygotować, trzeba naszym muzealnikom pomóc w zdobyciu cennych już eksponatów. Stąd też apel do mieszkańców Szczecinka.

- Kochani, zwracamy się do was z prośbą o pomoc przy tworzeniu naszej nowej wystawy - piszą muzealnicy.

- Podobno prawdziwa kobieta umie zrobić coś z niczego – sałatkę, sukienkę i awanturę mężowi Na naszej nowej wystawie chcemy pokazać jak w czasach słusznie minionych, mimo ciągłych braków, obywatele radzili sobie z kryzysem. Czy macie w swoich szafach ciuchy wystane w kolejkach do Hofflandu albo Mody Polskiej? Czy gdzieś na strychu leży suknia ślubna, którą wasza mama uszyła na Łuczniku z wykroju z Burdy? A może spódnica z tetry, ciuchy z zagranicznych paczek a może nawet dary z UNRRy? Czy macie jeszcze przepisy prosto ze stanu wojennego na konfiturę z buraków lub oszukany tort cytrynowy (bez cytryn)? A może puszki po herbacie czy cukierkach, przysyłane przez znajomych z Zachodu? Praktyczne porady wycięte z gazety jak z przy brakach w zaopatrzeniu zrobić obiad i przerobić sukienkę?

Każdego, kto chciałby się podzielić z nami swoimi zbiorami zapraszamy do Muzeum lub do kontaktu telefonicznego - 943740977, wew. 28. Zbiory można wypożyczyć anonimowo.

Tekst: Muzeum Regionalne/S. Włodarczyk

Foto: Sławomir Włodarczyk