Pora na kandydatów na osiedlowych radnych

Miasto z Wizją / 22.03.2019 / Komentarze
Kolejny etap przygotowania do majowych wyborów na szczecineckich osiedlach mieszkaniowych

Od środy 27 marca do piątku 29 marca zgłaszać można kandydatów na radnych Rady Osiedli.

Kandydatem na radnego Rady Osiedla może być stały mieszkaniec osiedla, który jest uprawniony do głosowania w wyborach do Rady Miasta Szczecinek.

Zgłoszenie kandydata na radnego musi zawierać: jego nazwisko, imię (imiona), wiek, zawód i miejsce zamieszkania. Może też zawierać nazwę organizacji popierającej jego kandydaturę.

Do każdego zgłoszenia kandydatury należy dołączyć pisemne oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie i posiadaniu prawa wybierania.

Zgłoszenie kandydata na radnego wymaga pisemnego poparcia, przez co najmniej 30 wyborców zamieszkałych na terenie danego osiedla.

Wyborca, podpisując zgłoszenie kandydata na radnego, obok podpisu podaje czytelnie swoje imię, nazwisko, numer PESEL oraz adres zamieszkania.

Uprawnionymi do składania oświadczeń Osiedlowej Komisji Wyborczej w sprawie zgłaszania kandydatów do Rady Osiedla są pierwsi trzej wyborcy, którzy podpisali zgłoszenie kandydata na radnego.

Zgłoszenia Osiedlowym Komisjom Wyborczym kandydatów na radnych Rady Osiedla można dokonać w terminie od 27 do 29 marca br. w sali posiedzeń nr 101 Urzędu Miasta Szczecinek (1 piętro), w poniższych godzinach:

27 marca: 13.00-15.00,

28 marca: 15.00-17.00,

29 marca: 12.00-13.00.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze zgłoszeniami do komisji wyborczych odbędą się wybory do 10 rad osiedli.

Pisaliśmy o tym w artykule:

W poniedziałek, 25 marca w sali nr 101 UM odbędzie się szkolenie dla członków komisji wyborczych.

Tekst: Mateusz Ludewicz - UM Szczecinek/Sławomir Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk