Pieniądze dla szpitala - jak to jest?

Miasto z Wizją / 15.07.2019 / Komentarze
Miasto przekazało w tym roku 1,5 mln zł. Przekaże jeszcze pół miliona. Wcześniej umorzyło pożyczkę na 1,2 mln zł

W ostatnim czasie w szczecineckich mediach pojawiają się informacje, jakoby miasto nie wywiązało się z podjętych wcześniej zobowiązań finansowych wobec spółki Szpital w Szczecinku. Ponieważ, zgodnie z naszą wiedzą nie do końca to prawda, jak w rzeczywiści jest zapytaliśmy w ratuszu.

- Miasto wykupiło w tym roku udziały za kwotę 1,5 mln zł - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

- Zgodnie z ustawą budżetową, wykup szpitalnych udziałów w 2019 roku obliguje na kwotę 2 mln zł. Do przekazania pozostała nam zatem kwota pół miliona złotych. Mamy na to czas do końca roku. Jednak jak zapewnił burmistrz Daniel Rak, gdy tylko pojawią się wolne środki finansowe to wcześniej zainwestujemy w szpital wspomniane pieniądze.

Jak zaznaczył nasz rozmówca, wspomniane 1,5 mln zł to nie cała kwota jaką miasto przekazało ostatnio szpitalowi.

- 31 grudnia 2018 roku umorzyliśmy szpitalowi wcześniej zaciągniętą pożyczkę na kwotę 1,2 mln zł. Łącznie w ciągu pół roku przekazaliśmy spółce 2,7 mln zł - dodaje M. Ludewicz.

Warto dodać, że większościowy udziałowiec w spółce Szpital w Szczecinku - Powiat Szczecinecki zapisał w tegorocznym budżecie na ten cel 1 mln zł.