Piąty maraton wokół Trzesiecka

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.05.2019 / Komentarze
Szczecinecki Weekend Biegowy 2019 - organizatorzy już się szykują na przyjęcie sportowców. Trwają zapisy do biegu

To z pewnością będzie jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń sportowych w Szczecinku. Mowa o V Szczecineckim Weekendzie Biegowym. Impreza odbędzie się w weekend 3-4 sierpnia.

Jak wyliczyli organizatorzy, do tego wydarzenia dzieli nas 80 dni. Podobnie jak w rok temu, oprócz klasycznego maratonu o długości 42,195 km rozegrane zostaną też biegi na dystansach 5 km i 15 km.

Tradycyjnie już trasa maratonu zostanie wytyczona szlakiem ścieżki rowerowej wokół jeziora Trzesiecko. Z kolei start i meta biegu będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa. Maratończycy, by pokonać pełny dystans będą musieli okrążyć jezioro trzy razy.

Organizatorzy zadbali nie tylko o maratończyków. W sobotę 3 sierpnia zostanie rozegrany parkrun na dystansie 5 km. Trasa w całości prowadzić będzie po alejkach Parku Miejskiego.

Będzie też 5-kilometrowy Nordic Walking oraz biegi dziecięce i młodzieżowe z podziałem na grupy wiekowe, na różnych dystansach.

Szczecinecki Weekend Biegowy to nie tylko duże wyzwanie dla sportowców. Wcześniej sporo pracy będą też miały służby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Ścieżkę rowerową biegnącą wokół naszego jeziora trzeba będzie uporządkować, szczególnie na odcinku od wzgórza Marientron do końca Parku Miejskiego.  

Szczegóły organizacyjne imprezy oraz rejestracja zawodników:

http://rozbiegany.szczecinek.pl/

Relacje z "Weekendu Biegowego 2018" z bogatą fotogalerią dostępne są w naszych artykułach:

http://www.miastozwizja.pl/rozpoczal-sie-szczecinecki-weekend-biegowy

http://www.miastozwizja.pl/efektowny-final-sportowego-weekendu

Wideo: Pierwszy maraton Szczecinecki - sierpień 2015

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk