OPAK zostanie odbudowany. Firma wznowi produkcję w dawnej siedzibie

• Tv
Miasto z Wizją / 20.08.2019 / Komentarze
Odbyło się spotkanie z pracownikami spalonego zakładu

W poniedziałek, 19 sierpnia odbyło się spotkanie z pracownikami firm OPAK i LOPAK, których hale produkcyjne spłonęły doszczętnie w minionym tygodniu w pożarze. Firmy zatrudniały ok. 250 osób, które z dnia na dzień straciły stałe źródło dochodu. Już na drugi dzień po tragicznym wydarzeniu zebrał się sztab kryzysowy, również pracodawcy ze Szczecinka i regionu zaoferowali swoją pomoc i zapewnienie miejsc pracy dla pracowników.

Dzisiejsze spotkanie było niejako podsumowaniem dotychczasowych działań, a także okazją do poinformowania zainteresowanych osób o dalszych losach firmy oraz możliwości podjęcia pracy w przedsiębiorstwach oferujących swoją pomoc. Obecni na spotkaniu pracownicy firmy dowiedzieli się także o poszczególnych formach wsparcia jakie mogą uzyskać ze strony samorządów.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy. Wzięli w niej udział władze miasta i powiatu, a także m.in. przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ZUS-u i PFRON-u. Na Sali obecni byli również właściciele firmy – Grażyna Pączka i Leopold Pączka – którzy poinformowali zebranych o najbliższych krokach.

Decyzją właściciela zakład będzie sukcesywnie odbudowywany. OPAK nie zamierza także zaprzestawać produkcji. Póki co będzie się ona odbywała w dawnej siedzibie firmy przy ul. Słowiańskiej, gdzie wciąż na wyposażeniu znajduje się niezbędny sprzęt. Tu także przy produkcji pracować będzie kilkadziesiąt osób. Pozostali póki co otrzymają zatrudnienie w innych zakładach pracy, a po odbudowaniu OPAK-u, będą mieli szansę na powrót na dawne stanowiska. Jak poinformował Leopold Pączka, żaden z pracowników póki co nie dostanie wypowiedzenia umowy. Mogą oni także liczyć na otrzymanie wypłaty za sierpień.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra