Nauczyciele również mają swoje święto

• Tv
Miasto z Wizją / 14.10.2018 / Komentarze
Dyrektorzy szkół i pedagodzy podziękowali burmistrzowi za 12 lat współpracy

Każdego roku 14 października swoje święto obchodzą nauczyciele oraz wszyscy pracownicy oświaty. Świętują jednak nie tylko pedagodzy i pracownicy administracji, ale także uczniowie. Z tej okazji w szczecineckim kinie w piątek(12.10) odbyły się miejskie uroczystości uświetniające Dzień Edukacji Narodowej.  Wzięli w nich udział m.in. poseł Radosław Lubczyk, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy placówek oświatowych funkcjonujących na ternie Szczecinka oraz oczywiście nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszych szkół.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrali m.in. burmistrz Jerzy Hardie-Douglas oraz poseł Radosław Lubczyk, którzy podziękowali nauczycielom za trud, jaki każdego dnia wkładają w swoją pracę, wychowując kolejne pokolenia młodych ludzi, a także życzyli im wielu dalszych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji i spełniania się w niełatwym zawodzie nauczyciela.

- Nie zamierzam dzisiaj jakichś wielkich liczb podawać, ale chcę po prostu się z państwem pożegnać i oczywiście podziękować wam za te wszystkie lata, które razem spędziliśmy. To jest szmat czasu. Te 13 lat to kawał życia – zwrócił się do szczecineckich pedagogów burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – W Szczecinku uczy 330 nauczycieli i 90 osób pracuje w obsłudze. Wszystkim wam bardzo dziękuję za waszą ciężką pracę.

Do podziękowań przyłączył się również poseł Radosław Lubczyk: - Życzę wam cierpliwości i wiele empatii, bo bycie nauczycielem to jest naprawdę ciężka praca i potrzeba w niej ludzi z pasją, którzy oddają się temu całym sercem. I tego serca państwu życzę.

Podczas uroczystej gali nauczyciele z rąk burmistrza odebrali wyróżnienia i nagrody. Z kolei dziś w  Koszalinie miało miejsce wyróżnienie nauczycieli orderami i odznaczeniami państwowymi za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. W trakcie uroczystości dyrektorzy szkół przygotowali także małą niespodziankę dla burmistrza, dziękując mu za 12 lat współpracy i podejmowanych działań na rzecz szczecineckiej oświaty.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra