Nad torami i "eską" do Wielimia

Miasto z Wizją / 18.08.2019 / Komentarze
Finiszuje budowa przejścia dla pieszych koło stacji PKP Szczecinek Chyże

Budowa szczecineckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11 to nie tylko wznoszenie mostów i wiaduktów. To także budowa "ciągów komunikacyjnych" dla zwierząt i pieszych.

Koło stacji PKP Szczecinek Chyże zlokalizowane zostanie blisko stumetrowej długości przejście dla pieszych nad torami i kolejową linią trakcyjną oraz nad dwoma pasami ekspresówki i drogą techniczną. Wszystko po to by działkowcy, którzy mają swoje pola uprawne blisko jeziora Wielimie mogli się tam bez przeszkód dostać. A, że innej drogi nie będzie (będzie natomiast objazdem dla rowerzystów i zmotoryzowanych - dop. red.) była konieczność wybudowania "pieszego wiaduktu", o którym właśnie wspominamy.

Jednak by wdrapać się na górę budowli (od strony stacji Chyże) trzeba pokonać 52 dość strome schody. Współczujemy rowerzystom, chyba że będą korzystać z windy dla niepełnosprawnych, w którą obiekt jest wyposażony.

Roboty finiszują. Jak zapewnia generalny wykonawca budowy szczecineckiej obwodnicy, przeprawa powinna być oddana do użytku we wrześniu.