„Leśne miasteczko” odwiedzili fani militariów

• Tv
Miasto z Wizją / 17.08.2019 / Komentarze
Trwa XVI Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie

Od czwartku (15.08) do pobliskiego Bornego Sulinowa z niemal każdej strony ciągną sznury samochodów, a samo miasteczko przeżywa prawdziwe oblężenie. To oczywiście za sprawą kolejnego już Zlotu Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy”. Już od wczesnego popołudnia „leśne miasteczko” odwiedzały tłumy. Zachęcały ich nie tylko same atrakcje, ale również pogoda, która w tym roku – podobnie jak podczas poprzednich edycji - zdecydowanie dopisała. To w połączeniu z całodzienną zabawą dawało idealne warunki do spędzenia tu wielu godzin.

To właśnie Tankodrom był miejscem, do którego swoje kroki kierowała od razu większość gości, a „rajd” po nasypach był tym, na co przez wiele miesięcy czekało wiele osób. I z całą pewnością się nie zawiedli, bowiem czołgi, rosomaki, amfibie i urale kursowały właściwie bez chwili wytchnienia. Na przejazd którymś z militarnych pojazdów decydowali się nie tylko panowie, ale także sporo pań, a nawet najmłodsi goście. Z kolei ci mniej odważni jedynie z zapartym tchem śledzili poczynania kierowców wojskowych maszyn.

Był to jednak dopiero początek atrakcji, jakie w ten weekend czekają na wszystkich, którzy odwiedzą Borne Sulinowo. Przed nami m.in. liczne pokazy i występy. Gratką z pewnością będzie również inscenizacja „Karbala”. Nie zabraknie też sporej dawki dobrej muzyki. Tegorocznymi gwiazdami zlotu będzie zespół Dżem oraz Kobranocka. O tym, co w najbliższych dniach będzie się działo podczas zlotu piszemy TUTAJ.

Tekst, montaż: Marzena Góra

Foto, wideo: Sławomir Włodarczyk