Księżna Jadwiga zaprosiła dzieci na piknik

Miasto z Wizją / 21.07.2019 / Komentarze
O dobrą zabawę gości odwiedzających muzeum zadbał Teatr Władca Lalek

Muzeum to tylko przykurzone eksponaty, błyszczące gabloty, tabliczki z zakazem dotykania muzealnych zbiorów i ciągłe przestrzeganie ciszy… Nic bardziej mylnego! Szczecineckie Muzeum Regionalne kolejny raz udowodniło, że spotkanie z historią w przeróżnej postaci to idealna okazja do dobrej zabawy. Tak było również dzisiaj (sobota, 20 lipca) – tu na dziedzińcu w samo południe rozpoczął się kolejny Piknik Księżnej Jadwigi. Była to już piąta edycja tego wydarzenia w naszym mieście.

Jak nam powiedział podczas jednej z wcześniejszych edycji dyrektor muzeum Ireneusz Markanicz: - Jest to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy, ale zależy nam na tym, żeby ta zabawa miała jednocześnie walor edukacyjny. Z drugiej strony chodzi o to, żeby dzieci miały taki czas dla siebie, czas na zabawę, czas na opowieści i czas bez nowoczesnych technologii. Oczywiście nie mówię, że jest coś złego w tych nowoczesnych technologiach, ale chyba sami rodzice wyczuwają, że dobrze czasami jest wyjść z dzieckiem na dwór i zaproponować im coś innego.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji, tak i tym razem o dobrą zabawę piknikowiczów zadbał teatr lalkowy. Tym razem na spektakl „Cztery mile za piec” zaprosił najmłodszych widzów Teatr Władca Lalek. Na wszystkich gości tego dnia czekały także warsztaty lepienia w glinie i rzeźbienia w drewnie oraz punkt malowania twarzy.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk