Korekta rozkładu jazdy PKP

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.10.2019 / Komentarze
Szkunerem, Malczewskim, Gwarkiem i Kochanowskim do Przemyśla, Katowic i Lublina

W niedzielę 20 października PKP PLK wspólnie z kolejowymi przewoźnikami wprowadzą ostatnią w tym roku korektę rocznego rozkładu jazdy na torach. Jak zaznaczono, zmiany w kursowaniu pociągów są niezbędne, by w trakcie prowadzonych na sieci kolejowej prac składy kursowały sprawnie i bez opóźnień. Październikowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do soboty 14 grudnia br. Dzień później wejdzie w życie nowy, roczny rozkład jazdy pociągów - 2019/2020.

W związku z kolejową korektą na stacji PKP Szczecinek niewiele się zmieni. Przewozy Regionalne zaplanowały, że pierwszy poranny pociąg ze stacji Szczecinek - do Szczecina odjedzie o godz. 4.21. Podróż do stolicy województwa potrwa niewiele ponad 3 godziny.

O godz. 5.25 pojedziemy do Słupska (nareszcie bez zastępczej komunikacji autobusowej), o godz. 5.34 do Kołobrzegu, a o godz. 6.21 do Czarnego. W tym samym czasie wyruszy w trasę pociąg jadący do Poznania.  

O godz. 6.28 będziemy mogli pojechać do Koszalina, a minutę później "Drawą" do Szczecina. Tym razem nieco szybciej, bo skład pokona trasę w niespełna 3 godziny. O godz. 6.45 z dworca PKP Szczecinek wyruszy pociąg jadący do Chojnic. O godz. 7.09 będziemy mogli pojechać składem IC "Szkuner" przez Piłę, Poznań, Wrocław i Opole do Katowic.

Co wieczorem? O godz. 18.23 pojedziemy "Radwią" do Koszalina, a także składem do Poznania. Z kolei o godz. 18.26 w trasę wyruszy pociąg do Słupska, trzy minuty później do Chojnic, a o godz. 19.03 - do Szczecina. O godz. 20.29 pojedziemy do Kołobrzegu.

Kolejowy dzień w Szczecinku zwieńczy skład IC "Szkuner" do Kołobrzegu i Słupska przez Koszalin. Planowy odjazd z dworca PKP Szczecinek o godz. 21.22.

Jak wspomnieliśmy, Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zastrzega, że z uwagi na prace remontowe na torach, godziny odjazdów i przyjazdów pociągów z i do stacji Szczecinek mogą ulegać modyfikacji. Dlatego kolejarze apelują do pasażerów, aby przed podróżą dokładnie zapoznawali się ze zmienionym rozkładem jazdy. Te można znaleźć na stronach internetowych przewoźników. Ponadto informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk