Kolejni studenci odebrali indeksy Politechniki Koszalińskiej

Miasto z Wizją / 24.10.2018 / Komentarze
Wydział Przemysłu Drzewnego zainaugurował rok akademicki 2018/2019

Dwa lata temu w Szczecinku oficjalnie uruchomiono działalność Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej. Wówczas w poczet braci akademickiej wkroczyło 61 żaków studiujących w trybie dziennym - 27 osób i zaocznym - 34 osoby. Rok później dołączyli do nich kolejni młodzi ludzie, którzy właśnie w naszym mieście będą zdobywali wyższe wykształcenie.

W piątek, 19 października w hali Kronospan Design Center odbyła się trzecia już uroczystość inaugurująca kolejny rok akademicki. Udział w niej wzięły władze uczelni, zarząd i pracownicy firmy Kronospan, przedstawiciele miasta i powiatu oraz oczywiście brać studencka.

Młodych studentów, którzy rozpoczęli naukę na szczecinekcim, zamiejscowym wydziale Politechniki Koszalińskiej, przywitali m.in. rektor uczelni prof. dr hab. inż. Tadeusz Bohdal, prorektor prof. dr hab. inż. Witold Gulbiński , prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski, władze miasta i powiatu oraz przedstawiciele zarządu Kronospan Polska Sp. z o.o. – patrona wydziału. Życzyli oni świeżo upieczonym studentom przede wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, wiele satysfakcji z zajęć oraz sukcesów i wysokich ocen.

Tego dnia młodzi żacy złożyli także uroczyste ślubowanie oraz odebrali indeksy z rąk dziekana, a tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet studentów Politechniki Koszalińskiej. Odśpiewanie „Gaudeamus Igitur”  zwieńczył uroczystość.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Biuro Prasowe Kronospan