Koalicja Obywatelska o zmianach w lokalnym szkolnictwie

• Tv
Miasto z Wizją / 11.10.2018 / Komentarze
Tematem przewodnim spotkania było szersze przedstawienie jednego z pakietów wyborczych dotyczących edukacji

W środę, 10 października na terenie Strefy Aktywnego Wypoczynku odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej, w której udział wzięli kandydat na burmistrza Daniel Rak oraz kandydatki i kandydaci KO na radnych Rady Miasta – Edyta Wojnicz, Paulina, Peciak-Nazarewska, Szymon Kiedel oraz Jacek Brynkiewicz. Tematem przewodnim krótkiego spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów było szersze przedstawienie jednego z pakietów wyborczych dotyczących edukacji.

Przypomnijmy, że w ramach pakietu edukacyjnego zaproponowanego przez Koalicję Obywatelską zawarte są takie inwestycje i przedsięwzięcia, jak budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz wielofunkcyjnych boisk ze sztuczna nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 5 i Szkole Podstawowej nr 7. W zbliżającej się kadencji kandydaci z ramienia KO zobowiązali się również do doposażenia klasopracowni w szkołach podstawowych, z których korzystają uczniowie uczęszczający do klas IV-VIII. Wśród propozycji zawarte zostało również m.in. dwukrotne zwiększenie nagród dla nauczycieli, podniesienie do 100 zł stawki dla opiekunów nauczyciela stażystów, a także 250 zł dodatku za wychowawstwo.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra