Francuski muzyczny akcent podczas „Lata na MAXXXa”

Miasto z Wizją / 25.06.2019 / Komentarze
Wystąpi przed nami wokalistka z miasta partnerskiego Noyelles-sous-Lens

Już w najbliższy piątek, 28 czerwca na placu koncertowym na osiedlu Zachód kolejny raz zrobi się głośno i tłoczno. Tego dnia wspólnie ze stacją RMF MAXXX oficjalnie zainaugurujemy wakacyjny sezon w mieście, podczas corocznej dużej wakacyjnej imprezy przebiegającej pod hasłem „Lato na MAXXXA”.

Tego dnia przed mieszkańcami wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zobaczymy – i oczywiście usłyszymy – Long & Junior, czyli polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance. Mogliśmy go usłyszeć w Szczecinku już podczas jednych z koncertów w ramach festiwalu disco polo. Wspólnie z nami wakacje przywita także Mrozu, czyli Łukasz Mróz, polski piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i R&B, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Na scenie wystąpi również Sylwia Grzeszczak - polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Wokalistka ma na swoim koncie cztery albumy studyjne oraz trzy solowe płyty.

To jednak nie koniec muzycznych atrakcji, jakie czekają nas w najbliższy piątek. Podczas koncertu nie zabraknie także francuskiego akcentu. Tego dnia na szczecineckiej scenie wystąpi także Samantha – wokalistka z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Noyelles-sous-Lens. Samantha występuje na scenie od ponad 20 lat, ma na swoim koncie m.in. wiele duetów wyśpiewanych z najbardziej znanymi we Francji artystami. Dodajmy, że Samantha na co dzień jest także radną w Noyelles.

Tekst: Marzena Góra