Dwie nowe stacje rowerowe już zamontowane

Miasto z Wizją / 14.10.2018 / Komentarze
Stanęły przy basenie i Kronospanie. Są aktywne i mieszkańcy mogą z nich korzystać

Na terenie miasta stanęły dwie nowe wypożyczalnie rowerów miejskich. Jedna z nich zlokalizowana została przy szczecineckim basenie, a druga przy firmie Kronospan. Każda z nich posiada 10 slotów. Póki co jeszcze nie zostały „uzupełnione” o dodatkowe jednoślady, ale obie stacje są już aktywne i mieszkańcy mogą śmiało z nich korzystać. Jeśli mieszkańcy wypożyczą rower w którejś ze wcześniej powstałych stacji, to mogą już dojechać nim we wspomniane miejsca i zostawić pojazd właśnie przy basenie lub Kronospanie. A później oczywiście ponownie go wypożyczyć. Dodatkowe pojazdy przyjadą do Szczecinka wkrótce.

Przypomnijmy, że montaż dwóch nowych stacji dokujących działających w systemie SWRM był możliwy dzięki firmie Kronospan, która przekazała miastu na ten cel darowiznę w wysokości 111 tys. złotych. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o zmianach w budżecie miasta. Jednym z punktów projektu uchwały było właśnie zwiększenie o wspomnianą kwotę budżetu z przeznaczeniem właśnie na instalację dwóch nowych stacji wypożyczalni rowerów. To także jeden z punktów porozumienia podpisanego między miastem a Kronospanem. Podobnie, jak w przypadku pozostałych stacji, tak i dwie kolejne dostarczone zostały przez firmę Comdrev.

– Stacja w sąsiedztwie Kronospanu powstanie na życzenie samych pracowników, którzy niejednokrotnie mówili, że chętnie będą korzystali z miejskich rowerów jako alternatywy jadąc do i z pracy. Stacja przy basenie natomiast powstanie na prośbę mieszkańców, którzy regularnie korzystają z pływalni i chcieliby móc dojeżdżać do tego miejsca właśnie miejskimi rowerami – powiedział nam jeszcze przed montażem dodatkowych stacji Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej.

Tekst, foto: Marzena Góra